Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9825
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Manewry Pierwszej Pomocy

Piątek, 2 czerwca 2017, 9:42
Aktualizacja: Sobota, 3 czerwca 2017, 5:53
Autor: Joanna
Jelenia Góra: Manewry Pierwszej Pomocy
Fot. Joanna
„Dziecko” to kryptonim XXIII Menewrów Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które rozpoczęły się 31 maja a zakończą dzisiaj (2.06). Wczoraj zespoły głównie straży pożarnej, ale nie tylko, ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy na terenie Term Cieplickich. Zadania, które wykonywali ratownicy były związane z udzielaniem pierwszej pomocy dzieciom, które doznały urazów w wodzie.

W środę rozpoczęły się trzydniowe manewry ratownictwa medycznego, w których wzięły udział 32 zespoły, w większości zawodowa straż pożarna, ale nie tylko. Pojawili się również studenci z Wyższej Szkoły Medycznej z Wrocławia, policjanci, jak również strażacy z innych województw, choć w większości z Dolnego Śląska. Przyjechali również strażacy z Czech. Łącznie 137 ratowników. Na miejscu była również Grupa Karkonoska GOPR.

Zbliżają się wakacje, w związku z tym, ćwiczenia były ukierunkowane na udzielanie pierwszej pomocy dzieciom. Wczoraj zespoły wykonywały ćwiczenia na terenie Term Cieplickich, które były związane z urazami dzieci doznanymi w wodzie, czyli między innymi zachłyśnięcie, podtopienia, urazy kręgosłupa. W ćwiczeniach nie chodziło o to, aby wygrać. Celem było doskonalenie umiejętności.

Członkowie zespołów bardzo chwalili manewry gdyż przeszkolili swoje umiejętności jak również dowiedzieli się nowych rzeczy. Manewry Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy są organizowane dwa razy w roku. Organizatorem jest Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, a pomogła im grupą ratownictwa specjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
948
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group