Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11403
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tokio: Mamy srebro Igrzysk Paraolimpijskich!

Wtorek, 31 sierpnia 2021, 12:10
Aktualizacja: 12:12
Autor: MDvR
Tokio: Mamy srebro Igrzysk Paraolimpijskich!
Fot. Polski Komitet Paraolimpijski
Po raz kolejny podczas najważniejszej, sportowej próby nie zawiodła jeleniogórzanka, Lucyna Kornobys. Zawodniczka trenowana przez Michała Mossonia z Żarowa sięgnęła po srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio w pchnięciu kulą w kategorii F34.

W swojej najlepszej próbie lekkoatletka uzyskała rezultat 8 metrów i 60 centymetrów. Zwyciężyła Chinka – Lijuan Zou, która pchnęła kulę na odległość 9 metrów i 19 centymetrów, pobijając rekord świata! To fantastyczny sukces podopiecznej żarowskiego trenera – Michała Mossonia, którzy jechali do Tokio po medal i swój cel osiągnęli. To drugie srebro jeleniogórzanki podczas Igrzysk Paraolimpijskich. W 2016 roku w Rio de Janeiro również była druga.

Jeszcze przed wylotem do Japonii, jeleniogórzanka liczyła na medal i chciała włączyć się do walki z Chinką, która była jednak dzisiejszej nocy nie do pokonania. – Jadę po to, żeby zdobyć medal. Chcę walczyć z Chinką o złoto. Szanse na to są, bo wyniki pokazują, że progres od czasów Rio de Janeiro jest spory. Niestety nie tylko ja się poprawiłam, ale koleżanki też – powiedziała na wstępie Lucyna Kornobys, która niedawno zdobyło złoto na Mistrzostwach Europy, ale dopiero w ostatnim pchnięciu uzyskała wynik lepszy od Brytyjki, więc konkurencja o medale olimpijskie będzie jeszcze większa – mówiła przed wylotem Lucyna Kornobys.

Twoja reakcja na artykuł?

18
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
815
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group