Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 6807
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Malowanie pasów podlewane deszczem

Środa, 9 czerwca 2010, 9:58
Aktualizacja: 9:59
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Malowanie pasów podlewane deszczem
W tym roku odnawianie poziomych oznaczeń na drogach krajowych, gminnych i wojewódzkich do najłatwiejszych nie należy. Przy nakładaniu farby na asfalt nawierzchnia musi być sucha. Tymczasem pogoda płata robotnikom figle.

Odnawianie poziomych pasów drogowych, jak co roku rozpoczęło się w maju. Niestety przez cały majowy miesiąc pogoda niezbyt sprzyjała pracownikom Przedsiębiorstwa Robót Drogowo- Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego, które wygrało na to zadanie przetarg i podpisało umowę z miastem na wykonawstwo na trzy lata. Obecnie w całym mieście pracują trzy ekipy. Do odnowienia mają około 25 tysięcy metrów kw., w tym głównie przejścia dla pieszych.

– Staramy się by na głównych ciągach komunikacyjnych odmalowywanie pasów robione było popołudniami i wieczorami kiedy mniejsze jest natężenie ruchu – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu dróg i Mostów w Jeleniej Górze. W dzień malowane są pasy na ulicach osiedlowych lub w miejscach, gdzie są dwa pasy ruchu.

Znaki odnowiono już m.in. w śródmieściu, przy ulicach Sudeckiej, Różyckiego. W najbliższych dniach robotnicy pojawią się przy Al. Jana Pawła II oraz Wojska Polskiego. Prace będą prowadzone w dwóch etapach: większość zostanie odmalowana do 25 lipca br., a pozostałe do 30 października. Malowanie pasów w tym roku pochłonie 382 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group