Sobota, 27 czerwca
25°C Jelenia Góra
reklamy

Malowanie pasów podlewane deszczem

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

W tym roku odnawianie poziomych oznaczeń na drogach krajowych, gminnych i wojewódzkich do najłatwiejszych nie należy. Przy nakładaniu farby na asfalt nawierzchnia musi być sucha. Tymczasem pogoda płata robotnikom figle.

reklamy

Odnawianie poziomych pasów drogowych, jak co roku rozpoczęło się w maju. Niestety przez cały majowy miesiąc pogoda niezbyt sprzyjała pracownikom Przedsiębiorstwa Robót Drogowo- Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego, które wygrało na to zadanie przetarg i podpisało umowę z miastem na wykonawstwo na trzy lata. Obecnie w całym mieście pracują trzy ekipy. Do odnowienia mają około 25 tysięcy metrów kw., w tym głównie przejścia dla pieszych.

– Staramy się by na głównych ciągach komunikacyjnych odmalowywanie pasów robione było popołudniami i wieczorami kiedy mniejsze jest natężenie ruchu – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu dróg i Mostów w Jeleniej Górze. W dzień malowane są pasy na ulicach osiedlowych lub w miejscach, gdzie są dwa pasy ruchu.

Znaki odnowiono już m.in. w śródmieściu, przy ulicach Sudeckiej, Różyckiego. W najbliższych dniach robotnicy pojawią się przy Al. Jana Pawła II oraz Wojska Polskiego. Prace będą prowadzone w dwóch etapach: większość zostanie odmalowana do 25 lipca br., a pozostałe do 30 października. Malowanie pasów w tym roku pochłonie 382 tys. zł.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka