Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 6121
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mali odkrywcy SP 10

Piątek, 6 marca 2020, 9:04
Aktualizacja: Niedziela, 8 marca 2020, 13:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mali odkrywcy SP 10
Fot. Przemek Kaczałko
Szkoła Podstawowa Nr 10 w Jeleniej Górze po raz kolejny zaprosiła przedszkolaków i ich rodziców na dzień otwarty. Była to doskonała okazja, aby poznać mury szkoły, jej pracowników i uczniów oraz zobaczyć, w jakich dziedzinach dziecko może się rozwijać poza standardowym programem nauczania.

To już tradycja, że w związku z otwarciem rekrutacji do jeleniogórskich szkół, społeczność "Dziesiątki" prezentuje to, co ma najlepsze. Uzdolnieni uczniowie pokazywali czego można się nauczyć w placówce przy ul. Morcinka 31. Był pokaz tańca, śpiewu, gimnastyka i koszykówka. Po oficjalnej prezentacji w hali przyszedł czas na zwiedzanie szkoły, a tym samym - jej odkrywanie.

To jedno z najważniejszych świąt naszej szkoły - okazja, aby zaprezentować co wykonujemy na co dzień. To nie tylko nauka i codzienne obowiązki, ale także sport, występy artystyczne, taneczne - powiedział Paweł Domagała, dyrektor SP 10.

Na chwilę obecną planowane jest otwarcie trzech oddziałów klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021.

Nabór rozpoczął się we wtorek (3.03). Widzimy ogromne zainteresowanie naszą szkołą i niewykluczone, że chętnych będzie więcej, ale decyzja o liczbie oddziałów należy do organu prowadzącego, czyli Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

Podczas Dnia Otwartego SP 10 przyszli uczniowie wraz z rodzicami mogli odwiedzać sale lekcyjne, gdzie przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji. Były warsztaty teatralne, fizyczne, chemiczne, biologiczne, językowe, matematyczne, zabawy z chustą animacyjną i wiele innych. W każdej sali dzieci mogły zdobyć pieczątki, których komplet pozwalał na zdobycie odznaki Młodego Odkrywcy Szkoły Podstawowej Nr 10 im. M. Skłodowskiej-Curie.

Twoja reakcja na artykuł?

13
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group