Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6551
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Mali artyści z regionu zwycięzcami konkursu KRUS

Wtorek, 4 czerwca 2013, 6:48
Aktualizacja: 7:19
Autor: Angela/org
Jelenia Góra/region: Mali artyści z regionu zwycięzcami konkursu KRUS
Fot. Organiatorzy
Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi, KRUS w 2013 roku zorganizował III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który przebiegał pod hasłem „Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP upadkom”. Z Dolnego Śląska zgłosiło się 2019 uczniów z 133 szkół podstawowych. Czołowe miejsca należały do dzieci z naszego regionu, a Kalina Jaśko, uczennica szkoły w Kopańcu, zdobyła III miejsce na etapie centralnym.

Laureatami etapu wojewódzkiego zostali uczniowie szkół podstawowych z klas klasy 0 – 3 zostali: Daniel Bińczyk kl. II Szkoła Podstawowa w Kostrzycy – gmina Mysłakowice (I miejsce), Joanna Bieńkowska kl. II Szkoła Podstawowa w Chrząstawie Wielkiej – gmina Czernica (II miejsce) i Martyna Zimnica kl. I, Szkoła Podstawowa w Chrząstawie Wielkiej – gmina Czernica (III miejsce).

W grupie wiekowej klasy 4 – 6 I miejsce zajęła Kalina Jaśko kl. V ze Szkoły Podstawowej w Kopańcu – gmina Stara Kamienica, II miejsce Kacper Misiewicz kl. V ze Szkoły Podstawowej w Jegłowej – gmina Przeworno, a III miejsce - Maja Adamowicz kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Nielubi – gmina Żukowice.
Wyróżniono też prace: Aleksego Żołędziowskiego z kl. IV Szkoły Podstawowej w Chrząstawie Wielkiej – gmina Czernica.

- Prace, które zajęły w swoich grupach wiekowych miejsca od I do III, reprezentowały Dolny Śląsk w etapie centralnym –informuje Ewa Kowalczyk z KRUS O/R we Wrocławiu. - Kalina Jaśko, uczennica Szkoły Podstawowej im. Caspara Davida Friedricha w Kopańcu zdobyła III miejsce na etapie centralnym. Laureatka tegorocznego konkursu odbierze nagrodę 6 czerwca w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Mamy nadzieję, że konkurs zachęcił nauczycieli i rodziców oraz jednostki wspierające pracę szkół do całorocznych działań w zakresie ogólnie pojętego bezpieczeństwa dzieci. Liczymy na dalszą współpracę na rzecz bezpieczeństwa dzieci z Dolnego Śląska i spodziewamy się, że nadal będziemy promować jego zasady w następnych edycjach konkursu – dodaje Ewa Kowalczyk.

Najistotniejszymi celami konkursu były: promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym (ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom, które stanowią najliczniejszą grupę wypadków przy pracy rolniczej) a także rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group