Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3529
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mali aktorzy z przedszkola „Promyczek” przedstawili Jasełka

Sobota, 15 grudnia 2012, 9:48
Aktualizacja: Niedziela, 16 grudnia 2012, 8:19
Autor: Mea
Jelenia Góra: Mali aktorzy z przedszkola „Promyczek” przedstawili Jasełka
Fot. Mea
Spotkanie Wigilijne, podczas którego sześciolatki zaprezentowały rodzicom Jasełka, przygotowane pod czujnym okiem aktora Jacka Paruszyńskiego odbyło się wczoraj (14.12.) w Niepublicznym Przedszkolu „Promyczek” w Jeleniej Górze. – Ponieważ zbliżają się święta, dzieci chciały już teraz wprowadzić rodziców w bożonarodzeniowy nastrój – powiedziała Bożena Gurdziel, dyrektorka Niepublicznego Przedszkola „Promyczek”.

24 przedszkolaków wcieliło się w role: Maryi i Józefa, aniołów, króli, pastuszków oraz dzieci, które odwiedziły małego Jezuska w szopce. – Jacek Paruszyński poświęcił wiele czasu na naukę dzieci gestu scenicznego, odpowiedniej mimiki, tonu i barwy głosu. Przedszkolaki uczyły się mówić chórem i pojedynczo, dzięki temu mogły tak wspaniale odegrać swoje role. Były też kolędy i pastorałki – mówiła Małgorzata Wanat, nauczycielka grupy VI w Niepublicznym Przedszkolu „Promyczek”.

- Zagrałam anioła, mówiłam dwa teksty, składałam życzenia na koniec. Podobają mi się bardzo Jasełka, bo jest to Boża historia, kiedy się rodził Jezus w stajence. Pan Jacek uczył nas wielu ćwiczeń aktorskich i poruszania się na scenie oraz jak wcielić się w swoją rolę – mówiła Martynka z grupy VI.

- Ja dzisiaj zagrałem dziada, który nie wpuścił Maryi i Józefa do domu, żeby przenocowali. Byłem również narratorem. Bardzo fajnie grało się w tym przedstawieniu. Lubię występować przed moimi rodzicami – podkreślił Wojtek z tej samej grupy.

Był również dla rodziców wigilijny poczęstunek m.in. barszczyk z uszkami, ciasta i inne słodkości oraz owoce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group