Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6868
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Małgorzata Szmajdzińska na wyborczych listach w naszym okręgu

Poniedziałek, 30 maja 2011, 12:30
Aktualizacja: 21:12
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Małgorzata Szmajdzińska na wyborczych listach w naszym okręgu
Fot. .....
Jak donosi portal Onet.pl wdowa po wicemarszałku Sejmu RP, który ponad rok temu zginął w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem, będzie kandydować w jesiennych wyborach parlamentarnych z okręgu jeleniogórsko–legnickiego.

Nieżyjący Jerzy Szmajdziński był posłem Ziemi Jeleniogórskiej od kilkudziesięciu lat i miał tu stały elektorat. – Urodził się we Wrocławiu, mieszkał w Warszawie, ale żył problemami Jeleniej Góry – mówił Janusz Krasoń, szef dolnośląskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W jesiennych wyborach miejsce na listach SLD w naszym okręgu zagwarantowano Małgorzacie Szmajdzińsikiej, wdowie po wicemarszałku Sejmu RP. Nie wiadomo jeszcze, która to będzie pozycja: zdecydują o tym władze partii.

Małgorzata Szmajdzińska, która na początku kwietnia odwiedziła nasze miasto z racji nadania imienia Jerzego Szmajdzińskiego hali przy Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej, z nostalgią wspominała przywiązanie swojego męża do naszego miasta i regionu. – Bardzo mu zazdrościliśmy tej miłości do Jeleniej Góry, bo rzeczywiście bywał tu bardzo często – powiedziała wtedy. Być może będzie miała okazję kontynuować misję przerwaną 10 kwietnia 2010 roku tragiczną śmiercią jeleniogórskiego posła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group