Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 3939
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Majowy weekend – podsumowanie

Poniedziałek, 7 maja 2018, 10:37
Aktualizacja: 10:41
Autor: 112
Majowy weekend na jeleniogórskich drogach przebiegł dość spokojnie. Mimo znacznie zwiększonego ruchu pojazdów, liczba zdarzeń nie odbiega od odnotowywanych w dni robocze. W tym czasie na naszych drogach doszło do kilkunastu kolizji oraz dwóch wypadków.

Do pierwszego wypadku doszło 28 kwietnia około godziny 13.45 w Zachełmiu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni motocyklista z nieustalonych przyczyn na łuku drogi zjechał na pobocze, a następnie spadł z motocyklem za skarpy. Wymagał hospitalizacji. Do drugiego wypadku doszło 30 kwietnia około, godziny 15.10 w Piechowicach na ul. Pakoszowskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni kierujący pojazdem marki VW Polo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 44-letniemu rowerzyście. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

- Jeleniogórscy policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 9 kierujących, którzy mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu, zatrzymali 5 kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy kierowania pojazdami, 4 kierujących, którzy mieli cofnięte na 3 miesiące uprawnienia do kierowania pojazdami oraz zatrzymali 8 osób poszukiwanych, w tym jedną na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania celem ekstradycji do Niemiec. Ponadto ukarali mandatami 724 kierujących, za różne wykroczenia w ruchu drogowym, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali 14 praw jazdy, kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o co najmniej 51 km – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Od 27 kwietnia br. do 6 maja funkcjonariusze obsłużyli łącznie 793 interwencje, zarówno domowe, jak i w miejscach publicznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group