Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 7726
Zalogowanych: 43
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Majówka: Policja czuwa nad bezpieczeństwem

Poniedziałek, 2 maja 2022, 12:00
Autor: 112
Powiat: Majówka: Policja czuwa nad bezpieczeństwem
Fot. Archiwum Policji
Majowy weekend na jeleniogórskich drogach trwa. Od 29 kwietnia do 1 maja doszło do kilku kolizji, których główną przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Jeleniogórscy policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne zatrzymali 5 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. Zatrzymani mieli od 1 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto zatrzymali dwóch kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy oraz mężczyznę, który kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Zatrzymali również nietrzeźwego rowerzystę. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany manatem w wysokości 2500 zł.

Ponadto od piątku do niedzieli jeleniogórscy policjanci zatrzymali 10 osób poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa. Każda z nich, w celu uniknięcia zatrzymania ukrywała się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości.

30 kwietnia w Jeleniej Górze odbyło się XXIV Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Karkonoszy z okazji „Wiosny Cieplickiej”. Policjanci jeleniogórskiej drogówki czuwali nad bezpiecznym przebiegiem tego wydarzenia oraz dbali o bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów.

Kierowcy, którzy nie stosują się do obowiązujących limitów prędkości narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje
i innych uczestników ruchu drogowego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
4
50%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
911
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group