Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4412
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Majówka pod silnym nadzorem

Piątek, 27 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Majówka pod silnym nadzorem
Fot. KMP
Aby mieszkańcy i turyści czuli się bezpiecznie podczas długiego weekendu, policja zaczyna wzmożone działania prewencyjne.

– Policjanci będą czuwać nad ułatwieniem podróżującym przejazdu oraz nad bezpiecznym dotarciem do celu podróży – zapowiada nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Mundurowi chcą zminimalizować skutki i ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych. A w czasie zblilżającego się najdłuższego weekendu w roku wielu planuje odwiedziny rodziny czy przyjaciół, w Polsce lub za granicą.
Szczególnym nadzorem zostanie objęta droga krajowa nr 3 w kierunku do Szklarskiej Poręby, droga do Karpacza oraz inne trakty na terenie powiatu jeleniogórskiego.

Piłeś? Nie jedź! – Policja będzie bezwzględnie eliminowała z ruchu nietrzeźwych kierowców, a patrole będą tego pilnować o każdej porze dnia i nocy. Funkcjonariusze radzą prowadzącym, aby nie wsiadali za kierownicę nawet po jednym małym, majówkowym piwie.

– Będziemy sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów oraz wyposażenia oraz reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia – zapowiada nadkom. Bagrowska.

Zostaw mieszkanie pod dozorem! – Wyjeżdżasz na długi weekend? Ty masz wolne, złodziej – nie. Lepiej o wyjeździe powiedzieć sąsiadom i stworzyć pozory, że ktoś jest w mieszkaniu (zapalone światło, opróżnianie skrzynki na listy).

Ruszasz w drogę, jedź za dnia – radzi policja. Wybieraj główne drogi, a nie nieznane boczne połączenia. Staraj się wyjechać dzień wcześniej, aby uniknąć tłoku na szosie. Tak samo zaplanuj powrót.
Nie zostawiaj w samochodzie cennych rzeczy! Okazja czyni złodzieja. Zostaw auto na parkingu, najlepiej w oświetlonym miejscu. Inaczej ryzykujesz powrót do domu pociągiem.
Jesteś świadkiem przestępstwa czy wykroczenia? Nie bądź obojętny! Natychmiast informuj o tym policję pod numerem 997 lub komórkowym 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
225
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
36%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group