Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4157
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Majówka pod silnym nadzorem

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 27 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. KMP
Aby mieszkańcy i turyści czuli się bezpiecznie podczas długiego weekendu, policja zaczyna wzmożone działania prewencyjne.

– Policjanci będą czuwać nad ułatwieniem podróżującym przejazdu oraz nad bezpiecznym dotarciem do celu podróży – zapowiada nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Mundurowi chcą zminimalizować skutki i ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych. A w czasie zblilżającego się najdłuższego weekendu w roku wielu planuje odwiedziny rodziny czy przyjaciół, w Polsce lub za granicą.
Szczególnym nadzorem zostanie objęta droga krajowa nr 3 w kierunku do Szklarskiej Poręby, droga do Karpacza oraz inne trakty na terenie powiatu jeleniogórskiego.

Piłeś? Nie jedź! – Policja będzie bezwzględnie eliminowała z ruchu nietrzeźwych kierowców, a patrole będą tego pilnować o każdej porze dnia i nocy. Funkcjonariusze radzą prowadzącym, aby nie wsiadali za kierownicę nawet po jednym małym, majówkowym piwie.

– Będziemy sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów oraz wyposażenia oraz reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia – zapowiada nadkom. Bagrowska.

Zostaw mieszkanie pod dozorem! – Wyjeżdżasz na długi weekend? Ty masz wolne, złodziej – nie. Lepiej o wyjeździe powiedzieć sąsiadom i stworzyć pozory, że ktoś jest w mieszkaniu (zapalone światło, opróżnianie skrzynki na listy).

Ruszasz w drogę, jedź za dnia – radzi policja. Wybieraj główne drogi, a nie nieznane boczne połączenia. Staraj się wyjechać dzień wcześniej, aby uniknąć tłoku na szosie. Tak samo zaplanuj powrót.
Nie zostawiaj w samochodzie cennych rzeczy! Okazja czyni złodzieja. Zostaw auto na parkingu, najlepiej w oświetlonym miejscu. Inaczej ryzykujesz powrót do domu pociągiem.
Jesteś świadkiem przestępstwa czy wykroczenia? Nie bądź obojętny! Natychmiast informuj o tym policję pod numerem 997 lub komórkowym 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~uczesnik 7-04-2005 15:10
Dwie msze !!!! Może w końcu się dogadają nasi "kochani" księża i będzie jedna porządan msza a nie bieganie z językiem na brodzie
~uczestnik 7-04-2005 15:11
Dwie msze !!!! Może w końcu się dogadają nasi "kochani" księża i będzie jedna porządan msza a nie bieganie z językiem na brodzie
~danka 7-04-2005 17:53
a czy mozna sobie wyobrazic p pystroma obok p kusiaka?
~gal 27-04-2007 11:04
no i dobrze
~nie lubie misiaków 27-04-2007 12:10
"Jesteś świadkiem przestępstwa czy wykroczenia? Nie bądź obojętny! Natychmiast informuj o tym policję pod numerem 997 lub komórkowym 112." A jak widzę radiowóz przekraczający dozwoloną prędkość to tez na 997 mam dzwonić???
~as forum 27-04-2007 13:21
pies pies pies bez rasy bez pana bez rodowodu...
~do "nie lubie misiaków" 27-04-2007 13:48
Radiowóz policyjny może przekroczyć dozwoloną prędkość o tyle, ile jest tego potrzeba. Dlaczego? Dlatego, że jadą na interwencję lub patrolują okolicę. Nie ma takiego przepisu, żeby radiowóz policyjny jechał z dozwoloną prędkością. Może jeszcze napiszesz, że radiowóz jadący na sygnale ma jechać tyle, ile wymaga tego znak? Koleś przestań tutaj pisać...
~jony 27-04-2007 14:44
Radiowóz policyjny może przekroczyć dozwoloną prędkość o tyle, ile jest tego potrzeba. Dlaczego? Dlatego, że jadą na interwencję lub patrolują okolicę. Nie ma takiego przepisu, żeby radiowóz policyjny jechał z dozwoloną prędkością. Może jeszcze napiszesz, że radiowóz jadący na sygnale ma jechać tyle, ile wymaga tego znak? Koleś przestań tutaj pisać... No coś takiego może napisać tylko ignorant. Skoro radiowóz przemieszcza się z miejsca A do miejsca B nie jadąc na sygnale musi stosować się, moim skromnym zdaniem, do wszystkich przepisów ruchu drogowego a nawet jadąc na sygnale też musi brać pod uwagę te uregulowania np. niewolno mu wymuszać pierszeństwa przejazdu.
~do jony 27-04-2007 15:10
"No coś takiego może napisać tylko ignorant. Skoro radiowóz przemieszcza się z miejsca A do miejsca B nie jadąc na sygnale musi stosować się, moim skromnym zdaniem, do wszystkich przepisów ruchu drogowego a nawet jadąc na sygnale też musi brać pod uwagę te uregulowania np. niewolno mu wymuszać pierszeństwa przejazdu." Mylisz się. Samochód uprzywilejowany nie jest zmuszony do przestrzegania ruchu drogowego. Zgodzę się z Tobą jedynie w kwestii, że nie wolno mu wymuszać pierwszeństwa przejazdu. Jednak kierowca pojazdu uprzywilejowanego musi wziąć pod uwagę, że nie każdy kierowca widzący pędzący samochód uprzywilejowany na sygnale ustąpi pierwszeństwa. Sam byłem świadkiem, jak stara babcia jechała samochodem i widząc wyjeżdżającą karetkę Pogotowia Ratunkowego z Wojska Polskiego na sygnale "pchała się" dalej i omal nie "wpadła" w bok karetki...
~jony 27-04-2007 15:14
Pomyśl sprawdź potem pisz. Radiowóz na sygnale tak. Jest w akcji. Radiowóz nie będący w akcji to zwykły uczestnik ruchu. Pomyśl. Wiem że sprawia wam przyjemność łamanie przepisów
~alfonso 27-04-2007 15:32
Racja, nawet gdy radiowóz wjedzie na czerwonym świetle przy włączonych sygnałach dzwiękowo-błyskowych i spowoduje wypadek to już jest wina radiowozu, więc tak nie jest prawdą że mają pierszeństwo bezwzględne. A to policja powinna dawać przykład jazdy przepisowej. W nocy poruszają się ze 20km/h a od północy do 5 rano można 60km/h w zabudowanym i weź tu ich wyprzedzaj, raz tak miałem i później siedzieli mi na ogonie pod sam dom, no cóż rozrywke sobie znaleźli...
~do jony 27-04-2007 15:56
Radiowóz policyjny patrolujący swój rewir może przekroczyć dozwoloną prędkość z tego względu, że w każdej chwili może otrzymać wezwanie do interwencji. Pamiętaj, że zawsze liczy się czas, a nie jakieś cholerne przepisy ruchu drogowego. Może mając wezwanie o tym, że jest napad na bank będziesz jechał bez włączonych sygnałów dźwiękowych oraz wedle przepisów? To jest dla mnie chore, co napisałeś. Kończę tą dyskusję... Dodam Ci, że się pomyliłeś biorąc mnie za osobę związaną ze środowiskiem Policji.
~do 15.56 27-04-2007 16:54
Kończ. Idź sobie pojeździć. Jak skończysz polecam ustawę prawo o ruchu drogowym. Pewnie gdzieś masz w biurku.
~DO JONY Z NIE WIADOMO SKĄD!!!!!!!!!!!!!! 27-04-2007 17:02
Słuchaj mistrzu morze sam byś sobie usiadl na miejsce policjantów zobaczył jak to jest wykonywać tak ciężką pracę a w dodatku jeszczemając ku temu jakieś ograniczenia Jeżeli będą się stosować do ograniczeń np w ruchu to będziesz czekał w domku na interwencję jak będzie ciebie twoja przyszła żonka obkładała kilka dobrych godzin A pożniej byś napisal skarge i kto by wygrał? no jasne że ty bo jak polcjant może kryć policjanta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
~jony 27-04-2007 17:06
jony czekam na wykładnię policji co do zasadności mojej tezy. Radiowóż to normalny pojazd staje się uprzywilejowanym dopiero gdy jedzie na sygnale, dlatego też, albo włącza ten sygnał i może "łamać" przepisy albo nie i tedy obowiązują go wszystkie regulacje jakie tyczą się każdego kierowcy. I tego się będę trzymał wysoki sądzie..(żart). Ogólnie ciekawie wymienia się poglądu z osobą która myśli że Policji można wszystko to chyba nie ten czas i nie to miejsce.
~Do " do jony" 27-04-2007 17:57
Daj spokój nie przekonasz "baranów" !!! Zrozumieją jak któregoś dnia będą potrzebować pilnej pomocy, a Policja przyjedzie za późno i powiedzą; NIE MOGLIŚMY SZYBCIEJ BO NAS TEŻ OBOWIĄZUJE 50 KM/H.
~Do Pani Bagrowskiej 27-04-2007 18:02
A czy w zwykły dzień Policja przymyka oko na pijaków oraz nie sprawdza dokumętów i stanu tech. poj. Z tekstu wynika że tak jest skoro pisze Pani że w święta będzie odwrotnie. A Pani też będzie pracować w długi weekend na drodze czy wolne aż do 7 maja ?
~nieostrożna 27-04-2007 18:04
Jakiś czas temu wjeżdżając na ulicę Lubańską od strony Goduszyna zauważyłam duży korek po obu stronach ulicy. Gdy podjechałam bliżej okazało się, że całą szerokością ulicy szedł mocno pijany pieszy. Kto z kierowców zdążył ten go "jakoś" ominął. W trosce o bezpieczeństwo pijanego zadzwoniłam pod numer 112. Telefon odebrała jakaś kobieta i po przyjęciu ode mnie zgłoszenia oznajmiła: "...musi pani jechać ostrożnie...". Ludzie!!! Przecież tu nie chodziło o moje bezpieczeństwo tylko o tego, który szedł całą szerokością ruchliwej ulicy!!!
~do 17.02 27-04-2007 20:27
Do policji idzie się po to aby egzekwować prawo, a nie je łamać "mistrzu kierownicy". To raz. Dwa - to chyba nie za bardzo u Ciebie z polskim - jeszczemając- wrażenia z łamania ograniczeń zapomniałeś sie przygotować do tego wpisu tak jak pewnie zrobiłeś to 'zdając" testy do policji. Trzy - zajrzyj jednak to ustawy prawo o ruchu drogowym. Zamiast pienić się podaj podstawę prawną zwalniającą pojazd uprzywilejowany nie będący w "akcji" tylko wykonujący zadania prewencyjne mogący nie stosować sie do przepisów ruchu drogowego. To samo Panowie tyczy się np. pasów bezpieczeństwa / oczywiście poza określonymi przypadkami /.
~aasa 27-04-2007 20:35
jakbys nie wiedzial to radiowozy obowiazuja takie same przepisy jak innych... a jesli jedzie na sygnale to w terenie według przepisow moze poruszac sie max 90km/h
~driver 27-04-2007 20:46
kto wie GDZIE STOI FOTORADAR??? czy zamontowali już budki na fotoradar??
~do nieostrożna 27-04-2007 21:38
a co źle ci powiedzała przecież skoro ktoś jest napity jak bela to może policja go jeszcze zawiezie do domku a niech sobie na taxi idzie Bardzo dobrze ci powiedziała koleszko skoro jesteś kierowca jedź ostrożnie a ne zapierdzielaj 100km/h.
~starszy posterunkowy 28-04-2007 0:04
policjanci jadący radiowozem starają się nie łamać przepisów ruchu drogowego, jeżeli po prostu patrolują swój teren. Jeśli jadą na interwencję, wiozą zatrzymanego, starają się dogonić jakieś auto wtedy często nie używają sygnałów i formalnie łamią prawo, bo nie stosują się do znaków i przepisów ruchu drogowego. UŚWIADOMCIE SOBIE ŻE BEZ POWODU PRZEPISÓW TYCH NIE ŁAMIĄ. co to za patrol policji (prewencji) co jedzie jak nauka jazdy albo stoi tylko i pisze mandaty za pasy i prędkość??? gdyby było nas 3 razy więcej to podejrzewam że nie naciągalibyśmy tak prawa i nie popełniali tylu wykroczeń drogowych W JAKI SPOSÓB POLICJANT PRZESTRZEGAJĄCY ZAWSZE (CHOREGO) PRAWA MA ŁAPAĆ I ELIMINOWAĆ OSOBY, KTÓRE PRAWO ŁAMIĄ??? TYLKO TEORETYCZNIE JEST TO MOŻLIWE!!!
~Milicjant do jony 28-04-2007 16:10
Chłopie czy Ty myślisz że ja przychodzę codziennie do pracy po to żeby łamać przepisy ruchu drogowego, żeby przekraczać prędkość czy jeździć bez pasów ? Jak bym mógł to jeździł bym cały dzień nawet i 20 km/h, ale są takie sytuacje że „bez sygnałów” trzeba gdzieś szybko jechać, a ponieważ w Jeleniej Górze są braki kadrowe to tych sytuacji jest sporo. Ale dopóki jesteś po drugiej stronie to pewnie tego nie zrozumiesz.
~Do aasa 28-04-2007 16:11
He he nastepny znawca pisma się odezwał. Pokaż mi ten przepis !!!
~starszy posterunkowy... 28-04-2007 17:00
... pomyliłeś zawody
~ciekawski 10-05-2007 9:15
mam pytanie?
~ciekawski 10-05-2007 9:20
to te pytanie; placzego zamontowaliscie kamery w samochodach kontrolujacych przez to nie zdałem prawojazduw bo wyszed mi tam jeden bład na skrzyrzowaniu i przesto egzaminator poszed siedziec na 48 godz. to jest chore!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group