Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3275
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

74. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski: Maja Włoszczowska szósta w plebiscycie Przeglądu Sportowego!

Sobota, 3 stycznia 2009, 23:27
Aktualizacja: Niedziela, 4 stycznia 2009, 21:39
Autor: Mateusz Banaszak
74. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski: Maja Włoszczowska szósta w plebiscycie Przeglądu Sportowego!
Fot. archiwum Jelonka
Dzisiejszego wieczora w Teatrze Polskim w Warszawie miało miejsce rozstrzygnięcie 74. Plebiscytu Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski. Szóste miejsce w tym prestiżowym zestawieniu zajęła jeleniogórska kolarka górska – Maja Włoszczowska

Imprezę poprowadzili Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski, a cała gala podzielona była na dwie części – w pierwszej telewidzowie za pomocą sms-ów z pośród 25 nominowanych sportowców wybrali 10 – którzy ich zdaniem byli najlepsi w minionym roku, a w drugiej również za pomocą sms-ów widzowie decydowali o kolejności sportowców w pierwszej dziesiątce.

W pierwszej części wręczono również nagrody dla :
Złoty Champion dla drużyny roku – Lech Poznań
Sportowa impreza roku w Polsce: Czesław Lang za Tour de Pologne (statuetkę wręczyła Maja Włoszczowska )
Superchampiona - za całokształt dostał nasz najlepszy w historii hokeista Mariusz Czerkawski
Tytuł trenera roku przypadł szkoleniowcowi wioślarskiej czwórki podwójnej – Aleksandrowi Wojciechowskiemu
Ponadto uhonorowani zostali sportowcy niepełnosprawni – Championy otrzymały : Natalia Partyka i Katarzyna Pawlik – które podczas Igrzysk Paraolimpijskich zdobyły złote medale.

W drugiej części dzięki licznym głosom telewidzów poznaliśmy 10 najlepszych sportowców. Do tego ścisłego grona zakwalifikowała się Maja Włoszczowska – jeleniogórzanka, zdobywczyni srebrnego medalu w Pekinie .

W efekcie Maja Włoszczowska zajęła szóste miejsce wyprzedzając w tym szczupłym gronie Piotra Małachowskiego ( rzut dyskiem), tenisistkę Agnieszkę Radwańską , biathlonistę Tomasza Sikorę i żużlowca Tomasza Goloba

Maja w pięknej zielonej sukni w pięknych słowach dziękowała kibicom, mamie oraz swojemu trenerowi, któremu po gali obiecała przekazać statuetkę,
Powiedziała też, że wielu osobom chciałaby podziękować, ale nie chce przedłużać imprezy i na jutrzejszy dzień zaprosiła wszystkich na swoją stronę internetową.

Nagrodę najlepszej kolarce w Polsce wręczył - Ryszard Szurkowski – ikona polskiego kolarstwa szosowego , najbardziej znany ze zdominowania przez kilka lat z rzędu Wyścigu Pokoju, wielokrotny mistrz Polski i niewątpliwie największy autorytet polskiego kolarstwa.

Gratulujemy serdecznie!

Dziesiątka najlepszych sportowców w Polsce:

10. Piotr Małachowski – rzut dyskiem
9. Agnieszka Radwańska – tenis
8. Tomasz Sikora – biathlon (nie było go, przygotowuje się do kolejnych zawodów Pucharu Świata, teraz jest na 2 pozycji w klasyfikacji generalnej )
7. Tomasz Gollob – żużel
6. Maja Włoszczowska – kolarstwo górskie
5. Szymon Kołecki – sztangista
4. Konrad Wasilewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Krol – wioślarstwo – czwórka podwójna
3. Tomasz Majewski – pchnięcie kulą
2. Leszek Blanik – gimnastyka sportowa
1. Robert Kubica- formuła 1 (niestety nieobecny na gali)

Po gali wszyscy sportowcy udali się na Bal Mistrzów Sportu do hotelu Marriott

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group