Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 7073
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Maja Włoszczowska patronem sportowym AMŚ

Sobota, 1 marca 2014, 16:41
Aktualizacja: 16:45
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Maja Włoszczowska patronem sportowym AMŚ
Fot. użyczone
Patronem sportowym Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym 2014 została Maja Włoszczowska – jedna z najlepszych zawodniczek w kolarstwie górskim na świecie.

Maja pochodzi z Jeleniej Góry, miasta - gospodarza mistrzostw. Włoszczowska jest także absolwentką Politechniki Wrocławskiej, będącej współorganizatorem imprezy. Maja jest również autorką trasy MTB, na której będą rywalizować uczestnicy Akademickich Mistrzostw Świat w kolarstwie górskim. Wyznaczona runda na terenie Parku Paulinum jest jedną z najtrudniejszych a zarazem najbardziej widowiskowych tras w Polsce. Rywalizowali już na niej kilkukrotnie czołowi kolarze górscy z całego świata, w ramach zawodów „Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race”. W maju (17-18) również na tej trasie walczyć będą o medale uczestnicy Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Impreza będzie także jedną z kwalifikacji na lipcowe AMŚ.

- Jelenia Góra to nie tylko mój dom, nie tylko moje miasto, ale przede wszystkim fantastyczne miejsce do trenowania, do uprawiania kolarstwa górskiego i wszelkich innych sportów. To idealna lokalizacja na przeprowadzenie Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym. Jestem przekonana, że będzie to wyjątkowa impreza – mówi Maja Włoszczowska.

Majce życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie, a wszystkich fanów zapraszamy na oficjalną stronę majawloszczowska.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group