Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8259
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Magistrat czeka na wnioski

Czwartek, 20 września 2018, 6:40
Aktualizacja: Piątek, 21 września 2018, 11:16
Autor: WAC
Piechowice: Magistrat czeka na wnioski
Fot. KED
Z końcem miesiąca upływa termin składania wniosków o dotacje, które trafiły do Urzędu Miasta w Piechowicach w ramach programu „Wymiana kotłów stałopalnych starej generacji na przyjazne środowisku źródła ciepła na terenie Gminy Miejskiej Piechowice”.

W pierwszym etapie programu, w Piechowicach zostało zlikwidowanych 20 kotłów stałopalnych w lokalach mieszkalnych i 10 w domach jednorodzinnych. W ich miejsce uruchomiono 21 kotłów gazowych, 3 kotły biomasowe 5 klasy, 1 kocioł na paliwo stałe 5 klasy. Wartość wykonanych prac opiewa na kwotę 365 tysięcy złotych, z czego dotacja stanowi 182 tys zł.

- W drugim etapie chęć uzyskania dotacji do wymiany źródła ciepła na bardziej ekologiczne zgłosiło stu właścicieli nieruchomości, jednak do chwili obecnej do urzędu wpłynęło tylko około 30 wniosków - mówi kierownik Referatu Gospodarczego i Nadzoru Właścicielskiego w Urzędzie Miasta Piechowice Radosław Burchacki. - Dlatego prosimy mieszkańców Piechowic o terminowe rozliczenie wykonanych prac.

Z wypełnionym wnioskiem o udzielenie dotacji i wymaganymi załącznikami do końca września należy zgłosić się do Referatu Gospodarczego i Nadzoru właścicielskiego w Urzędzie Miasta Piechowice. Jeszcze w tym miesiącu z udziałem gminnej komisji rozpoczną się odbiory zgłoszonych instalacji. Zgodnie z zawartą umową z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wypłaty dotacji dla mieszkańców przewiduje się w połowie listopada br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
194
Nigdy
21%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group