Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8762
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Magia naszych gór w książce „Droga do domu”

Piątek, 17 lipca 2015, 15:59
Aktualizacja: 16:01
Autor: Sandra Nejranowska
Jelenia Góra: Magia naszych gór w książce „Droga do domu”
Fot. Archiwum
Oto Droga do Domu. "Zniewalająca", "Poruszająca", "Chwyta za serce i nie odpuszcza", "Zaborcza w swoim uwodzeniu Czytelnika". Tak właśnie mogłyby napisać o tej książce "The Guardian", "The New York Times" i inne, rozpoznawalne na świecie pisma. Ale nie napisały. I pewnie nie napiszą. A powieść Droga do Domu. O prawdziwym skarbie Karkonoszy i Gór Izerskich Przemysława Żuchowskiego i tak będzie chwytać za serce i nie odpuszczać...

Miałam wielki problem, by zrobić korektę tej książki. Tak mnie wciągnęła, że formalne błędy uciekały mej uwadze. "Sprawdzając" spostrzegałam nagle, że jestem w lesie, z wilkami, że drepczę cichutko za szukającym skarbu Walończykiem, który zaprowadził mnie do "Domu", w którym nie mogłam opanować wzruszenia.
Taka to książka.

Polecam szczególnie miłośnikom regionu.

Droga do Domu. O prawdziwym skarbie Karkonoszy i Gór Izerskich to powieść, w której Karkonosze i Góry Izerskie ukazane są w niecodziennym, pełnym magii i zapomnianych historii wymiarze. Jej akcja toczy się w 1675 r. na terenie obecnej Szklarskiej Poręby oraz jej najbliższych okolic. Głównym bohaterem jest Walon – wychowanek owianych tajemnicą poszukiwaczy minerałów i kamieni szlachetnych, którzy pojawili się na tych terenach już w XII w. Na co dzień żyjący z dala od ludzkich siedzib za to w bliskim kontakcie z dziką, górską przyrodą, zostaje postawiony przez los przed koniecznością wyprawy po legendarny skarb Walończyków. Niezauważalnie owa wyprawa zmienia całe jego dotychczasowe życie, odkrywa właściwe pojmowanie pozostawionych mu w spadku walońskich nauk, czyni go strażnikiem walońskiego skarbu.

Jedynymi towarzyszami Walona w tej podróży są wilki, z którymi niezwykła przyjaźń rodzi nader poważne konsekwencje i w której jak w krzywym zwierciadle odbijają się relacje międzyludzkie. Oprócz Walona kimś, kto dostrzega mizerność tych ostatnich jest mały chłopiec, dla którego Walon staje się duchowym przewodnikiem.

Osnute magią i czarami przeżycia wprowadzają bohatera do świata tajemnic oraz legend, w których Karkonosze i Góry Izerskie są nie tylko przestrzenią zjawiskowo pięknej i fascynującej pomysłowością przyrody, ale i przestrzenią Ducha Gór, który jest... No właśnie.

Znakomite pióro Przemysława Żuchowskiego uchwyciło tę dziwną atmosferę Karkonoszy i Gór Izerskich, która od stuleci przyciąga na ich obszar poszukiwaczy skarbów, ludzi sztuki, nauki oraz turystów. Przyciąga, bo okazuje się, że gdziekolwiek by się tu nie rozejrzeć, tam zawsze natrafi się na baśń, czar, tajemnicę. Jeśli ktoś jej zakosztował, głodny jest jej dalszego odkrywania, dla tego, komu jeszcze jest obca, ta książka uczyni z niej wspaniałą przygodę.

Z czystym sumieniem, zapraszam do naszej Księgarni Ad Rem przy Okrzei 12 w Jeleniej Górze albo na
http://adrem.jgora.pl/opowiesci/droga-do-domu?keyword=Droga

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group