Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5332
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Magia cyberprzestrzeni na placu Ratuszowym

Środa, 15 października 2008, 12:34
Aktualizacja: 12:34
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Magia cyberprzestrzeni na placu Ratuszowym
Fot. TEJO
Kilkuset uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odwiedza dziś „wirtualne” miasteczko, które stanęło przy ratuszu. Na gości czekają komputery oraz fachowcy, którzy uświadamiają bezgraniczne możliwości Internetu, a także przestrzegają, że niesie on zagrożenia.

Impreza, którą organizuje Telekomunikacja Polska w ramach tzw. Cyber Parku, ma dziś swój przystanek w Jeleniej Górze. Od początku października odwiedza większe miasta południowo-zachodniej Polski. Połączona jest także z promocją jednego z magazynów komputerowych.

Na placu Ratuszowym stanęły dwa przestronne namioty oraz otwierany pojazd ze stanowiskami komputerowymi. Młodzież, która odwiedza Cyber Park, dowiaduje się, co można robić za pośrednictwem sieci. – To nieoceniona skarbnica wiedzy i możliwości – mówili młodym ludziom prezenterzy – przedstawiając rozmaite witryny internetowe, dzięki którym można poznać tajemnice różnych zjawisk.

Prowadzono też zajęcia tematyczne, między innymi dotyczące legalnego ściągania plików z Internetu, korzystania z jego zasobów w taki sposób, aby nie narazić się na kłopoty.

Prowadzono mini-konkursy. Okazało się, że jeleniogórska młodzież doskonale jest zorientowana w tematyce. Nie było chyba osoby, która nie znałaby nazw wyszukiwarek i popularnych w uczniowskich kręgach stron. A prezenterzy przestrzegali, że niektóre z nich nie są bezpieczne. – Ściąga.pl jest dla nauczycieli, aby wiedzieli, z czego ściągacie. Robiąc to popełniacie plagiat – słyszeli uczniowie. Ale czy wzięli sobie te rady do serca?

Cyber-miasteczko stoi na placu Ratuszowym do godz. 18.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group