Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 2943
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Magia bez granic tańca i lalek

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 13 maja 2012, 8:02
Aktualizacja: 8:05
Autor: red
Fot. Pawel Sosnowski
"Hagazussa. Magia bez granic tańca i lalek"– to spektakl zrealizowany wspólnie z zespołem Gerhart Hauptmann Theater w Goerlitz, wspierany przez fundusz "Wanderlust". Jest on efektem wielomiesięcznej współpracy w ramach międzynarodowego projektu "Poszukiwanie legendarnych śladów". W Zdrojowym Teatrze Animacji będzie można obejrzeć to widowisko 15 i 27 maja o godz. 19.00. Bilet kosztuje 18 złotych. Spektakl jest przeznaczony dla widzów dorosłych. Bilet można rezerwować pod numerami telefonów: 075 7557690 lub 512–219–907.

Przedstawienie łączy dwa gatunki sztuki - taniec i teatr lalkowy - będące w efekcie nowym, fascynującym eksperymentem artystycznym. Steffi Sembdner tancerka i choreograf z teatru w Goerlitz, stworzyła wspólnie z dyrektorem teatru Bogdanem Nauką scenariusz i choreografię spektaklu tak, by połączenie niemieckiego tańca i polskiego teatru lalkowego miało charakter nowatorski i przyniosło zaskakujący efekt artystyczny.

Inspiracją spektaklu były wydarzenia, jakie miały miejsce na Śląsku w XVII wieku, przez który, w wyniku wojny trzydziestoletniej przetoczyła się fala polowań na czarownice i wymierzonego w kobiety terroru. W spektaklu przedstawiony jest konflikt wiary i przesądów, który doprowadził do wielu oskarżeń o czary i straceń kobiet posiadających ogromną wiedzę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group