Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5276
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Mafijna egzekucja sześćdziesięciu złotych długu

Poniedziałek, 10 grudnia 2007, 16:35
Aktualizacja: 21:48
Autor: TEJO
Wierzyciele pobili i wozili pokrzywdzonego w bagażniku, aby zmusić go do zwrotu wierzytelności. Uratował go dzielnicowy zaalarmowany przez zaniepokojoną sąsiadkę.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na terenie gminy Mysłakowice. Policja poinformowała o tym w poniedziałek.

– 57–letni pokrzywdzony kilka miesięcy wcześniej zakupił od jednego z zatrzymanych alkohol za 60 zł. Do tej pory nie zwrócił długu. Wierzyciel kilkakrotnie wysyłał do mieszkania dłużnika swojego 31–letniego syna wraz z dwójką kolegów po pieniądze. Poprzednie wizyty kończyły się jedynie straszeniem pokrzywdzonego – podaje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W miniony czwartek sprawcy po imprezie suto zakrapianej alkoholem postanowili definitywnie odzyskać dług. Pojechali do mieszkania dłużnika. Okazało się, że mężczyzna nie ma pieniędzy. Napastnicy zbili go.

W obawie o swoje zdrowie mężczyzna nie stawiał oporu, wyszedł z „gościmi” na podwórze i dobrowolnie wszedł do bagażnika. Bandyci zawieźli go do mieszkania 62–letniego mężczyzny, któremu był on winien pieniądze. Tam został ponownie pobity.

W międzyczasie sąsiadka pokrzywdzonego zaniepokoiła się, że stało się coś złego i powiadomiła o swoich przeczuciach dzielnicowego. Policjant ustalił miejsce, gdzie najprawdopodobniej mógł przebywać pokrzywdzony. W mieszkaniu tym faktycznie był 57–letni mężczyzna wraz z napastnikami.

Agresorzy trafili do „policyjnego aresztu”, a pobity mężczyzna do szpitala. Sprawcy byli pijani. Za popełnione przestępstwa grozi im do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group