Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 4491
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Łyżwy na przedwiośniu

Czwartek, 18 marca 2010, 8:38
Aktualizacja: 12:38
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Łyżwy na przedwiośniu
Fot. .....
Lodowisko w Cieplicach wciąż jest czynne i będzie, dopóki pogoda na to pozwoli. Pracownicy Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze wymyślili urządzenie do konserwacji, dzięki któremu tafla jest bardziej gładka.

Jest to beczka na kołach, z której ciepła woda wężykami jest przelewana na koc. Pracownik później przejeżdża po lodowisku i wygładza je. Urządzenie to zastępuje w pewnym sensie profesjonalną rolbę, na którą nie stać MOS.

– Nie wszyscy mieszkańcy Jeleniej Góry o tym wiedzą, ale jesteśmy je w stanie utrzymać dopóki temperatura w dzień nie przekracza 15 stopni Celsjusza, a w nocy są lekkie przymrozki lub oscyluje w granicach 0 – mówi Tomasz Kluch, kierownik techniczny Międzyszkolnego Ośrodka Sportu.

O tym, że na lodowisko warto przyjść, wielu osób nie trzeba nawet przekonywać. Jak mówią pracownicy jest także dobry pomysł na zorganizowanie lekcji w-f.

Dzieci, młodzież, emeryci, renciści i studenci za okazaniem legitymacji na lodowisko wejdą za darmo. Dorośli za wstęp zapłacą 3,5 złotych za około dwie godziny. 3 złote zaś kosztuje wypożyczenie łyżew.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group