Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6751
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziwiszów: Łysogórki zakończone [FOTO, VIDEO]

Wtorek, 2 października 2012, 13:45
Aktualizacja: 0:53
Autor: MDvR
Dziwiszów: Łysogórki zakończone [FOTO, VIDEO]
Fot. użyczone
Tegoroczny letni cykl zawodów rowerowych "Łysogórki" dobiegł końca. W minioną niedzielę rozegrano ostatnie wyścigi w tym sezonie. Była piękna pogoda i na Łysej Górze w Górach Kaczawskich nad Jelenią Górą pojawiło się sporo sympatyków kolarstwa górskiego. Wystartowały bowiem 63 osoby.

Nie licząc oczywiście wielu rodziców dzieci. Najwięcej zawodników wystawił przyjeżdżający do nas od wielu lat klub MTB Lubawka. Praca u podstaw - z dziećmi jest mocną stroną tego klubu. Na zdjęciach młodzi bikerzy wystepują w biało-czerwonych koszulkach. Oczywiście nie zabrakło również naszych przyjaciół z takich klubów jak: BSA PRO TOUR, Żary MTB Team, Votum MTB Team, VTEAM JAMIS, Verge Team Podgórzyn, Whirpool AZS Politechnika Wrocławska, UKK Wiadrów.

Zawody przeprowadzono jak zwykle na trzech trasach - małej (przedszkolnej), średniej (na trawie pomiędzy wyciągami) i dużej pętli (z różną ilością powtórzeń w zależności od kategorii wiekowej). We wszystkich trzech przypadkach nawierzchnia była sucha, warunki do ścigania znakomite. A walka tradycyjnie zacięta. - Obserwowaliśmy z satysfakcją popisy jazdy jakie dawali zawodnicy - od najmłodszych do najstarszych. Pierwsze wystartowały przedszkolaki (kategorię tą wprowadziliśmy w tym roku - w dwóch ostatnich edycjach). Nie ukrywam, że sam wyścig i poczynania maluszków na trasie wywołały na twarzach kibiców wiele serdecznych uśmiechów. Małe istotki pędziły ile sił w nogach z wdziękiem i nad podziw sprawnie i szybko do mety. Zagrzewane przez rodziców do walki rozwijały zawrotne prędkości - wyznał Michał Rażniewski.

W piątej edycji Łysogórek w poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli: Igor Woliński, Katarzyna Orczyk, Ernest Cebula (MTB Lubawka), Weronika Mikołajczyk (MTB Lubawka), Jakub Gniadek (MTB Lubawka), Julia Gąsiorek (MTB Lubawka), Emil Dmochowski (MTB Lubawka), Izabela Jażdżewska (MTB Lubawka), Jawor Aleksander (BSA PRO TOUR), Dominika Niemiec (MTB Lubawka), Krzysztof Szczotka (Żary MTB Team), Anna Duda (UKK Wiadrów), Krzysztof Tyszecki (VOTUM MTB TEAM), Maria Tyszecka (VOTUM MTB TEAM), Ryszard Długosz (MTB Lubawka).

Wystartowali zawodnicy z następujących miast i miejscowości: Jelenia Góra, Bolesławiec, Żary, Lwówek Śląski, Rakowice Wielkie, Lubawka, Kamienna Góra, Sieniawa Żarska, Kowary, Wrocław, Podgórzyn.

Nastąpiło również podsumowanie klasyfikacji "OPEN". Podczas lata i wczesnej jesieni zawodnicy zbierali punkty w poszczególnych zawodach. W każdej edycji można było zdobyć za pierwsze miejsce 20 pkt., za drugie 15 pkt., za trzecie 10 pkt. I dalej aż do dziesiątego miejsca stosownie mniej. Przez Łysogórki przewinęło się w tym roku w sumie 120 osób. Wyniki klasyfikacji "OPEN" są dostępne na stronie - http://www.aesculap.com.pl/lysogorki_x.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group