Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2279
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lwóweckie Lato Agatowe bez pociągu specjalnego

Wtorek, 14 lipca 2009, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Lwóweckie Lato Agatowe bez pociągu specjalnego
Fot. ......
Już w najbliższy weekend w dniach &17 – 19 lipca) do Lwówka Śląskiego zjadą tłumy miłośników minerałów i skamieniałości. Organizatorzy dopinają przygotowania na ostatni guzik, a naszym czytelnikom podpowiadają gdzie można zostawiać auta. Tegoroczne Lato Agatowe ze względu na podmyte przez powódź tory nie odbędzie się bez Agatowego Pociągu.

Międzynarodowa Giełda Minerałów i Wyrobów Jubilerskich, port magiczny, bieg szlakiem agatowym, wystawy minerałów i skamieniałości, wystawy tematyczne, parada poszukiwaczy skarbów, turniej o tytuł mocarza imprezy, prezentacje artystyczne miast partnerskich z Niemiec, Czech, Francji i Lwówka z woj. wielkopolskiego, prezentacja kuchni, kabarety, koncerty muzyczne w wykonaniu zespołów T.LOVE, Kult i W tym sęk, kapela podwórkowa „Szmelc Paka”, występ zespołu LLAValon, System Bolaget i Big Fat Mama oraz wystawa przewodnia „Metale zaklęte w kryształach” – to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na uczestników XII Lwóweckiego Lata Agatowego, największej kolekcjonerskiej imprezie w Polsce.

– Zapraszając na Lwóweckie Lato Agatowe proponuję nie tylko na piknik, ale przede wszystkim elementy związane bardzo głęboko z nauką, ponieważ podczas tej imprezy można poznać bardzo wiele informacji związanych z powstawaniem ziemi, różnego rodzaju kamieni, minerałów, w tym minerałów szlachetnych – mówi Ludwik Kaziów, burmistrz Lwówka Śląskiego. Będą atrakcję dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

XII Lwóweckie Lato Agatowe w tym roku startuje 17 lipca i będzie trwało trzy dni. Rozpocznie, giełdą minerałów, planowane jest na godzinę 14.00. Szacuje się, że tym roku na XII Lato Agatowe do Lwówka Śląskiego przyjedzie nie mniej niż 50 tysięcy osób (taką liczbę gości odnotował Lwówek Śląski w minionym roku).

Przy takich tłumach można mieć problem z zaparkowaniem samochodu. – W tej chwili przygotowujemy parkingi w różnych częściach miasta i powinniśmy zabezpieczyć miejsca parkingowe dla około trzech tysięcy pojazdów – mówi Ludwik Kaziów. Od strony Jeleniej Góry największy parking będzie zlokalizowany przy ulicy Jaśkiewicza na terenie byłej słodowni, następne przy bazie PKS przy ulicy Betleja, na terenach dworcowych przy ulicy Dworcowej , na terenie Liceum Ogólnokształcącego i przy urzędzie gminy.

Od strony Bolesławca natomiast będą to tereny przy stacji obsługi pojazdów przy ulicy Przyjaciół Żołnierza i cały stadion lwówecki. Przy parkingach będą dyżurowały służby, które będzie kierowały ruchem i wskazywały wolne miejsca do zaparkowania.
Przypominamy też, że na czas imprezy z przejazdów samochodów zostanie wyłączone ścisłe centrum miasta. Mieszkańcy Lwówka Śląskiego mieszkających w centrum od 6 do 16 lipca mogli odbierać przepustki na numery rejestracyjne aut.

– W obrębie murów obronnych nie ma zlokalizowanych żadnych parkingów, bo ta część miasta jest przeznaczona na imprezę. Mieszkańcy, którzy wewnątrz tych murów mają garaże czy stałe miejsca postojowe jak co roku przed Latem Agatowym muszą odebrać przepustkę wjazdową z urzędu miasta – mówi Ludwik Kaziów. Od piątku od godziny 16.00, w sobotę i w niedzielę od 14.00 wjazd w obręb murów obronnych będzie tylko za tymi przepustkami. Nikt inny tam nie wjedzie. Samochody nie mogą zagradzać dróg bezpieczeństwa.

Niestety, podmycie przez deszcze części linii kolejowej wiodącej do Lwówka, uniemożliwi w tym roku dojazd do grodu lwa specjalnym pociągiem, który od kilku lat łączył agatowe miasto z Jelenią Górą i Szklarską Porębą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group