Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9781
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Łuny ogni i barw podczas Karkonoskiego Festiwalu Światła w Cieplicach

Poniedziałek, 28 stycznia 2013, 7:12
Aktualizacja: Wtorek, 29 stycznia 2013, 8:40
Autor: Mea
Jelenia Góra: Łuny ogni i barw podczas Karkonoskiego Festiwalu Światła w Cieplicach
Fot. Mea
– Niesamowite pokazy świateł, laserów i barw – chwalą wizualną ucztę jeleniogórzanie i turyści, którzy przybyli wczoraj (27.01.) do Cieplic na Karkonoski Festiwal Światła. Zorganizowano go już po raz piąty.

Podczas imprezy można było zobaczyć m.in.: Pokaz laserowy Visual – Sensation, Mapping, czyli spektakl wizualny Grupy K4U na Pawilonie Lalka, Mapping na elewacji Zdrojowego Teatru Animacji prezentowany przez koło naukowe architektów Rest ART z Nysy, Projekt Odaibe – audiowizualny performans „Ghost Drummer”, Interaktywny Mapping – animacja interaktywna sterowana przez moderatora za pomocą gestów firmy Super AV Tychy oraz Obrazy Światłowe „Do ciszy” Macieja Szczypka i dzieci z Integracyjnego Przedszkola nr 12 we Wrocławiu.

Ponadto na elewacji Politechniki Wrocławskiej – Pałacu Schaffgotschów Paweł Skawinski - Paulski z Londynu zaprezentował „Nano Projections” – Spektakl wizualny, natomiast Jan Kanty Pawluśkiewicz pokazał na ścianie Pawilonu Lalka Event malarstwa pt. „żel - art. CYKL 5: ŚCIANY ”. Mroźną atmosferę podgrzewali Tancerze Ognia z jeleniogórskiej grupy „In Cedio Cuori”.

Nie zabrakło tradycyjnego „Światełka do Nieba”, a na koniec odbył się pokaz fajerwerków Fire-Show w wykonaniu firmy Andrzej Nowaczek i Synowie.

- Bardzo fajna impreza, podobają nam się te pokazy, dzieci są zadowolone – powiedziała Anna Grodzka.
- Najfajniejsze były te kolorowe światła, lasery, tunele i chmurki – mówił Piotrek Wojtuś.
- Jesteśmy pierwszy raz na festiwalu światła i bardzo nam się podoba. Jest wesoło. Oprócz barwnych pokazów jest też energetyczna muzyka – dodała Anna Wanke-Wojtuś.

- Przyjechałam do sanatorium i pierwszy raz jestem na takim ciekawym pokazie świetlnym, ale tak mi się spodobało, że za rok z pewnością tu wrócę – podkreśliła Aleksandra Bokało z Wielunia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (68)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
523
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group