Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7926
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: LTW: Jak w zdroju miłości

Czwartek, 30 lipca 2009, 15:38
Aktualizacja: Piątek, 31 lipca 2009, 17:04
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: LTW: Jak w zdroju miłości
Fot. TEJO
Wielkimi krokami zbliża się premiera sztuki „Pluskanie, chlapanie, Cieplic odwiedzanie”, którą od 20 lipca przygotowują uczestnicy turnusu „Lato w teatrze” w Zdrojowym Teatrze Animacji. Spektakl jest blisko życia i nie może pominąć w swej treści… miłości.

Temu uczuciu poświęcona jest jedna z piosenek, którą wykonuje Kasia Skóra. Mimo młodego wieku (osiem lat!) dziewczynka świetnie sobie radzi z muzyką. Wspomaga ją chórek dziewcząt, które wciąż szukają swojej miłości. A że czynią to u wód? Wiadomo ze świata dorosłych, że sanatoryjne eskapady mają swoje dwie strony: rehabilitacyjną i towarzyską. A miłość w tych okolicznościach może pojawić się w każdej chwili. Uroku temu epizodowi dodaje para taneczna, wspomniana już Klaudia Rabenda z Mirkiem Zagulskim.

Dziś Bogdan Nauka, dyrektor ZTA i jednocześnie reżyser przedstawienia, uczulał dzieci, jak na scenie pokazywać swoje uczucia w śpiewie i tańcu. – Miłość jest pięknym uczuciem. Nie możecie stać obojętnie i śpiewać o niej jak o byle czym – powiedział. Po jego interwencji przy wsparciu instruktorek: Lidii Lisowicz, Doroty Bąblińskiej-Korczyckiej oraz Bogny von Woedtke, piosenka o miłości w Zdroju staje się jednym z głównych „numerów” sztuki.

Do premiery pozostały praktycznie dwa dni. Już dziś młodzi aktorzy wystąpili w scenografii opracowanej przez Lewana Mantidze. Jutro Bogdan Nauka chce wprowadzić na scenę najważniejszy element sztuki, a w zasadzie jej bohaterkę: wodę. Dzieci będą się chlapać i pluskać w najprawdziwszej „ha dwa o”, którą zostaną napełnione baseny. Sama scena już została odpowiednio zabezpieczona przed ewentualnym zalaniem. ZTA odwiedził dziś koordynator projektu, Tadeusz Wnuk z Teatru Norwida. Bardzo mu się podobała inscenizacja. - W Jeleniej Górze jako nieliczni wśród 10 polskich scen zaangażowanych w projekt "Lato w teatrze" przygotowujemy kompletne sztuki. Jest to trudne wyzwanie, ale daje wiele satysfakcji - powiedział T. Wnuk.

Na finał zabrzmi przebój „Chlupania” „Jedź do wód”, którego tłem będzie wizualizacja pokazująca Cieplice oraz dzieci uczestniczące w warsztatach. Równolegle powstaje film o LWT w Teatrze Animacji. Dzieci otrzymają go w niedzielę na pamiątkę imprezy. W przyszłości być może uda się zorganizować pokaz tego dokumentu.

Zdrojowy Teatr Animacji już dziś zaprasza na pokaz przedpremierowy w sobotę, o godz. 15. Premiera odbędzie się w niedzielę, 2 sierpnia, o godz. 16. Wstęp wolny.
Imprezę wspiera Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie oraz Urząd Miasta w Jeleniej Górze pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzieci codziennie same relacjonują przebieg „LWT”, a można się o tym przekonać odwiedzając blog http://www.teatr.jgora.pl/lwt/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group