Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 5996
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Łóżka w prezencie

Piątek, 22 marca 2019, 6:03
Aktualizacja: Sobota, 23 marca 2019, 9:43
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Łóżka w prezencie
Fot. Paweł Guszała
W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej na Oddziale Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej jest 16 nowych łóżek dla pacjentów. T efekt wsparcia, jakie udzieliło placówce Stowarzyszenie Pomocy Chorym im. Jana Musiała „Dąb”.

Stowarzyszenie Pomocy Chorym im. Jana Musiała „Dąb” co roku organizuje bale charytatywne, na których zbierane są pieniądze na różne szczytne cele. Ten ostatni odbył się w styczniu i miał wesprzeć Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej jeleniogórskiego szpitala. Dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli, udało się uzbierać aż 50 tys. zł.

Naszym celem było zebranie jak największej ilości pieniędzy na łóżka – mówi Lucyna Musiał, prezes Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Chorym im. Jana Musiała „Dąb”. - No i to się udało. W tym roku zebraliśmy rekordową sumę pieniędzy. W związku z tym mogliśmy sobie pozwolić na zakup 16 łóżek. Do nich dokupiliśmy materace, a nawet karty gorączkowe.
Dla nas jest to bardzo istotne wsparcie – mówi lekarz Jarosław Mączyński, ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo–Ortopedycznej w WCSKJ. - Zwiększy się komfort przebywania na oddziale dla pacjentów, wygodniej będą mogli dochodzić do zdrowia. Łóżka są na tyle fajne, że można je konfigurować w różnych pozycjach, a to z kolei ogromna pomoc dla naszego personelu.

Na tym potrzeby szpitalnego oddziału się nie kończą, dlatego władze stowarzyszenia podjęły decyzję, że w trakcie najbliższego balu pieniądze ponownie zbierane będą na ortopedię.

Twoja reakcja na artykuł?

14
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
698
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group