Zalogowanych: 23

Pilchowice: Lotnik w półfinale

Środa, 2 października 2019, 19:43
Aktualizacja: 19:44
Czwartoligowy Lotnik Jeżów Sudecki wywalczył awans do półfinału okręgowego Pucharu Polski. W starciu z B–klasowym WKS–em Pilchowice podopieczni Artura Milewskiego nie mieli łatwo, a zdaniem wielu obserwatorów, końcowy wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu.

Występujący trzy klasy wyżej piłkarze spod Jeleniej Góry byli zdecydowanym faworytem spotkania i już na początku meczu pokazali, że poważnie podchodzą do pojedynku ze sprawcą kilku sensacji w poprzednich rundach. W 7. minucie wynik otworzył Szymon Szeliga, ale w kolejnych minutach nie było już tak lekko. Gospodarze odważnie atakowali i twardo grali w obronie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie miejscowych kibiców mógł uradować Paweł Ignalewski, który stanął przed szansą, aby z 11 metrów pokonać Kustosza, jednak ta sztuka mu się nie udała. W odpowiedzi, dwie minuty później na 0:2 podwyższył Szeliga, ale miejscowi nadal - dopingowani przez licznie zgromadzonych kibiców - wierzyli, że są w stanie sprawić kolejną sensację. Mimo ambitnej postawy ekipa z Pilchowic nie zdołała odwrócić losów spotkania, a w 90. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Piwiński, wprowadzony dwie minuty wcześniej na boisko. Zawodnik Lotnika wracający po kontuzji, przelobował bramkarza gospodarzy ustalając wynik na 0:3. Tym samym obrońca trofeum z poprzedniego sezonu awansował do półfinału.

Mieliśmy swoje sytuacje, na pewno Pilchowice też zasłużyły na swoje bramki. Nie można im tego zabrać, bo parę razy nas docisnęli i stwarzali sytuacje. Grali z dużą determinacją - jestem pod wrażeniem tego zespołu. Zdziwiłem się, że w takiej lidze można znaleźć takich zawodników, ale my też mieliśmy sporo sytuacji - powiedział po meczu Artur Milewski, trener Lotnika.

WKS Pilchowice - Lotnik Jeżów Sudecki 0:3 (0:1)

WKS: Grzywiński - Waleryk, Rumiński, Nowocień, Rubin, Michalczewski, Kunik, Krystecki, Szczupakowski, Batko, Ignalewski.
Lotnik: Kustosz - Bereźnicki, Białkowski, Pelowski, Szeliga, Niemirski (88' Piwiński), Żukowski, Górgul, Wersocki, Madej (46' Zawadzki), Wyka.
Sędziowali: Kamil Snacki (główny) oraz Dariusz Czechowski i Radomir Kukiel.