Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2048
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lotnicy świętowali

Środa, 29 sierpnia 2018, 15:10
Aktualizacja: Piątek, 31 sierpnia 2018, 8:30
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Lotnicy świętowali
Fot. Paweł Guszała
Wczoraj (28.08.) w Jeleniej Górze odbyły się obchody Święta Lotnictwa Polskiego. Władze aeroklubu, miasta, byli i obecni piloci, osoby związane z lotnictwem, a także mieszkańcy uczcili ten wyjątkowy dzień.

Tegoroczne święto było szczególne, po raz setny w Polsce uhonorowano osoby, których życiowa perspektywa jest nieco wyższa od przeciętnej. Z tej okazji w Jeleniej Górze odbyło się kilka wydarzeń. Punktem kulminacyjnym obchodów była wieczorna uroczysta msza święta w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, koncelebrowana przez ks. dr. Andrzeja Bokieja oraz lotniczego kapelana ojca Dominika Orczykowskiego.

Druga część obchodów miała miejsce na Górze Szybowcowej, poprowadził ją Jacek Musiał. Dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego odsłonił kolejne 30 tabliczek z nazwiskami w galerii lotniczych sław.

- Dzisiaj wśród wyróżnionych w naszej galerii lotniczych sław są osoby, które budowały szybowce, samoloty, naprawiały je. Wielu z nich niestety nie ma już wśród nas, ale my o nich pamiętamy. To bardzo wzruszający moment – tłumaczy J. Musiał.

Wśród wyróżnionych znalazł się Marek Koselski, szybownik - jeden z inicjatorów zimowego Biegu Piastów.

- Czuję, że moja pasja się spełniła w 100 proc. – mówi Marek Koselski, wiceprezes Jeleniogórskiego Klubu Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Jeleniogórskim – człowiek będzie z tym związany do końca życia. Jak raz się wzniósł w górę i już nic tego nie zmieni.

Podczas uroczystości na Górze Szybowcowej można było również zobaczyć wystawę, która zawierała między innymi zbiór odznak o tematyce lotniczej płk. w st. spocz. Marka Gołębiowskiego.

W tym roku partnerem obchodów było Miasto Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

12
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
6
29%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group