Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 11850
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Lokalne rekordy orkiestry gorących serc

Wtorek, 13 stycznia 2009, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: M. Kaszuba Lwówek Śl. Net/tejo
REGION: Lokalne rekordy orkiestry gorących serc
Fot. M. Kaszuba
W niespełna 10–tysięcznym Lwówku Śląskim podczas niedzielnego finału WOŚP zebrano 17 tysięcy złotych. Jeszcze więcej udało się pozyskać w najwyższym punkcie, na którym zagrała orkiestra Owsiaka: w schronisku Samotnia doliczono się 29 327 tys zł.

Tłumy mieszkańców i dzieci zgromadziły się w Szkole Podstawowej nr 2. Występy uczniów, bardzo bogaty bufet zgromadziły wielu mieszkańców. W szkole sprzedawano talony, które można było wykorzystać w loterii fantowej oraz zaopatrując się w ciasta, bigos, kiełbaski z grilla czy gorące napoje.

Główny program WOŚP odbył się w lwóweckim ratuszu. Tutaj mieszkańców od godziny 18.00 rozgrzewały lokalne zespoły muzyczne i kapela z Bolesławca. Dosyć emocjonujący przebieg miała licytacja najróżniejszych przedmiotów w Sali Rycerskiej. Gorący przebieg miała licytacja oryginalnej koszulki XVII finału WOŚP. Licytacja zakończona co prawda na kwocie 100 PLN, ale zwycięzca do ostatniej chwili po namowach prowadzącego Mariusza Wolskiego zastanawiał się jaką kwotę wrzucić do puszki-ostatecznie skończyło się na 150 PLN.

Tegoroczny finał WOŚP w Lwówku ŚL. to m.in. ustanowiony rekord w zbiórce datków, zebrano 17 tys. zł. pieniądze w całości przekazane zostały na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Po raz kolejny rekord zebranych pieniędzy został pobity także w Schronisku „Samotnia”, gdzie WOŚP grała już od soboty. W tym roku pamiątki wylicytowano na kwotę 29 327 tys zł.

– Licytację prowadzili znani i lubiani: Piotr Pustelnik, Zbyszek Piotrowicz oraz Tomasz Banasiewicz. Odbył się również pokaz filmów o tematyce górskiej. Słoneczna i zimowa aura sprawiła, że do schroniska przybyło wielu turystów, co sprawiło, że atmosfera była bardzo gorąca – poinformował Referat Promocji Miasta Karpacza.

Podczas tegorocznego finału WOŚP zbierano środki na sprzęt dla wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
796
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group