Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8028
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lokalna parafiada w Cieplicach

Piątek, 7 maja 2010, 18:13
Aktualizacja: 18:15
Autor: arec
Jelenia Góra: Lokalna parafiada w Cieplicach
Fot. www.parafiada.pl
„Wychowanie młodego pokolenia prze wiarę, kulturę i sport” to przesłanie ruchu parafiadowego, którego twórcą był tragicznie zmarły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem o. Józef Joniec. Jutro w Cieplicach na stadionie przy ulicy Lubańskiej odbędzie się lokalna parafiada.

Nad przebiegiem zawodów czuwać będą ojcowie pijarzy z parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Cieplicach. Młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych przystąpi do rywalizacji w ośmiu konkurencjach: rzut piłką lekarską, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 metrów, bieg na 100 metrów, skok w dal, badminton, szachy i piłka nożna. Zwycięzcy zawodów będą mieli szansę wystąpić w XXII Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w dniach od 10 do 18 lipca w Warszawie.

Ruch parafiadowy opiera się na zasadach starogreckiej triady: stadion – teatr – świątynia, w której sport jest ważnym elementem pomagającym kształtować osobowość młodych ludzi – Rywalizacja sportowa formuje w młodych ludziach takie cechy charakteru, które są niezwykle istotne później w dorosłym życiu – mówi Monika Karda ze Stowarzyszenia Parafiada.

Rozgrywki parafiadowe odbywają się na kolejnych etapach od zawodów lokalnych, przez diecezjalne, po finały krajowe i międzynarodowe.

Początek jeleniogórskiej lokalnej parafiady jutro (sobota 8 maja) na stadionie przy ulicy Lubańskiej o godzinie 10.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
771
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group