Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7345
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lodowisko: wczoraj mokro, dziś ślisko

Wtorek, 2 lutego 2010, 9:25
Aktualizacja: 9:26
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Lodowisko: wczoraj mokro, dziś ślisko
Fot. rylit
Wczoraj do południa miłośnicy lodowego szaleństwa musieli obejść się smakiem. Na tafli sztucznego lodu w Parku Zdrojowym pojawiła się mokra kałuża. Przyczyny to dodatnia temperatura oraz zbyt dużo wody. Jak zapewnia dyrektor MOS – u kłopotu już nie ma i sztuczne lodowisko będzie czynne codziennie od 8.30 – 20.30.

Jak zapewnia Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze dzisiejsza poranna kontrola sztucznej tafli lodu potwierdziła, że sytuacja z mokrą nawierzchnią jest już opanowana. Sztuczne lodowisko stojące nieopodal muszli koncertowej w Cieplicach od dzisiaj ma już funkcjonować bez zakłóceń.

Wczorajsze jego zamknięcie od rana do godziny 14.00 było tylko jednostkową koniecznością.
- W instrukcji obsługi jest napisane, że lodowisko można zamrażać do temperatury na zewnątrz do plus 7 – 8 stopni C. W najbliższym czasie taka temperatura nie jest przewidziana, więc lodowisko na pewno będzie funkcjonować przez cały tydzień od 8.30 do 20.30 – mówi I. Taraszkiewicz. Wczoraj osoby obsługujące lodowisko najprawdopodobniej dolały zbyt dużo wody, dlatego zrobiła się kałuża.

Przypominamy, że od początku stycznia br. ceny za korzystanie z lodowiska za jeden etap dla osób dorosłych za wejście na taflę to 3 zł oraz i 3,7 za wypożyczenie łyżew. Dla dzieci, młodzieży szkolnej, studentów, emerytów i rencistów po okazaniu odpowiedniego dokumentu ze zdjęciem, wstęp jest darmowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group