Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 5195
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Litwini nadal na czele, gonią ich Czesi

Środa, 26 lutego 2014, 13:17
Aktualizacja: 21:06
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Litwini nadal na czele, gonią ich Czesi
Fot. Tomasz Raczyński
Drugi dzień zmagań Polonusów w Karkonoszach przyniósł kolejne medale, podobnie jak pierwszego dnia najwięcej zgarnęli Litwini dzięki umiejętnościom biathlonowym, ale dorobek medalowy na Kopie w Karpaczu znacząco poprawili Czesi.

We wtorek rywalizacja toczyła się w trzech konkurencjach. Na Polanie Jakuszyckiej rozegrano zawody biathlonowe biegiem sprinterskim, tu 24 medale przypadły Litwinom. Na Kopie w Karpaczu zainaugurowano narciarstwo alpejskie, gdzie w slalomie 13 krążków padło łupem Czechów. Ostatnią konkurencją, w której we wtorek przyznano medale był short track. Na lodowisku w Cieplicach odbyła się bardzo widowiskowa konkurencja, zawodnicy z ogromnym zaangażowaniem walczyli o jak najlepszy rezultat, nie brakowało sytuacji stykowych, ale w duchu fair play. W tej dyscyplinie nie było już dominacji jednego kraju. Drugiego dnia na podium wchodzili: Rosjanie, Czesi, Litwini, Kanadyjczycy, Białorusini, Bułgarzy, Niemcy, Szwedzi, Kazachowie i reprezentaci Polonii z Austrii, Ukrainy i Węgier.

Wśród uczestników spotkaliśmy małżeństwo, które 30 lat temu wyjechało z Jeleniej Góry do Austrii. Oboje kończyli cieplickie liceum i są zachwyceni Igrzyskami Polonusów:
- Najważniejsza jest dla nas integracja. Przyjeżdżamy do siebie, tu są nasze korzenie. Jelenia Góra bardzo się zmieniła, Plac Piastowski wygląda bardzo ładnie, Igrzyska w Karkonoszach to bardzo dobry pomysł. Mamy co pokazać, to promocja Jeleniej Góry, Karkonosze i Izery są piękne, nie mamy czego się wstydzić - chwali imprezę Janusz Pauli z austriackiego Tyrolu.

- Nie liczymy medali, mamy radochę z udziału. Jak dotychczas organizacja jest świetna. Mimo warunków pogodowych jakie mamy jest bardzo dobrze - dodała małżonka zwycięzcy wtorkowych zawodów w biathlonie w kategorii Old Boy (65+) Astrid Pauli. Państwo Pauli po zmaganiach w biathlonie wystartują jeszcze w slalomie gigancie, kombinacji alepejskiej i w Biegu Piastów.

Klasyfikacja medalowa XI Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych Karkonosze 2014:
1) Litwa - 15 złotych, 13 srebrnych, 15 brązowych,
2) Czechy - 7 złotych, 4 srebrne, 6 brązowych,
3) Rosja - 6 złotych, 5 srebrnych, 4 brązowe.

W środę Polonusi powalczą o medale w saneczkarstwie (Karpacz), slalomie gigancie (Karpacz) oraz w hokeju na lodzie (Jablonec nad Nysą). Rywalizacja zapowiada się pasjonująco!

Więcej na: www.igrzyskapolonijne.dips.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group