Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7308
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Listy prawdy

Wtorek, 3 lipca 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Listy prawdy
Fot. Angela
Ogłoszono wyniki przyjęć do szkół średnich.

Reakcje absolwentów gimnazjów były różne: od radości, przez spokój, na bladej rozpaczy skończywszy. Do 4 lipca sekretariaty czekają na komplet dokumentów od kandydatów, którzy na listach pojawili się poniżej nagłówka: „przyjęci”.

Adam Jęczmyk o swoim sukcesie dowiedział się już kilka dni temu. Wczoraj jednak z kompletem dokumentów oficjalnie powędrował do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.
– Jeszcze raz sprawdzę czy rzeczywiście jestem przyjęty i złożę oryginał świadectwa i wyniki testów kompetencji – powiedział nam Adam. – Uważam, że szkoła, którą wybrałem jest jedną z lepszych – argumentuje.

Nie wszyscy jednak mieli tyle szczęścia. Do wybranej szkoły zabrakło, jak twierdzą, odrobinę szczęścia.
– Zabrakło mi pięciu punktów, żeby dostać się do liceum budowlanego – mówi załamany Łukasz. Dostałem się co prawda do ekonoma, ale zdecydowanie wolałbym uczyć się tutaj.

Jednak nawet ci, którzy punktów mieli wystarczająco dużo, by zostać przyjętym, musieli zmienić plany i dokumenty złożyć gdzie indziej.
– Nie otworzono nam kierunku budowlanego bo było za mało chętnych Po budowlance mielibyśmy już zawód i to całkiem niezły, a tak musimy iść gdzie indziej – mówią Jakub Wilczyński i Bartek Sender.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group