Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9610
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Linia kolejowa Gryfów Śląski – Świeradów Zdrój z gotowym studium

Wtorek, 28 lipca 2020, 8:57
Aktualizacja: Piątek, 31 lipca 2020, 9:15
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Linia kolejowa Gryfów Śląski – Świeradów Zdrój z gotowym studium
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Przemek Kaczałko
Podobnie jak w przypadku linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza i Kowar, linia z Gryfowa Śląskiego do Świeradowa Zdroju ma już gotowe studium wykonalności. Co ważne, w tym przypadku Urząd Marszałkowski jest już właścicielem linii, więc do rewitalizacji prostsza droga...
Będzie to linia niezelektryfikowana - pojadą tam pociągi spalinowe. Koszt rewitalizacji to blisko 50 milionów złotych - powiedział Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Na początkowym etapie opracowywania studium rozważano opcję połączenia z czeskimi Jindřichovicami pod Smrkiem przez Pobiedną, jednak z tego elementu zrezygnowano.

Czesi realizują budowę trasy drogowo-rowerowej, która ma swoje miejsce w okolicach Jindrychovic pod Smrkiem, jednak między Hradcem a Świeradowem strona czeska uruchomi połączenie autobusowe, więc to również wartościowy przykład rozwiązania komunikacyjnego - zaznacza M. Nowakowski.

Aktualnie Dolnośląska Służba Dróg i Kolei inwentaryzuje trasę, co będzie uzupełnieniem informacji ze studium wykonalności. Jak zapewniają przedstawiciele UMWD, w ciągu kilku miesięcy można się spodziewać ogłoszenia przetargu, a sama rewitalizacja potrwa do dwóch lat.

Twoja reakcja na artykuł?

25
96%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group