Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6125
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Likwidacja podatku dochodowego?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 10 maja 2013, 6:14
Autor: jelonkatv
jelonkatv
Fot. jelonkatv
Członkowie partii politycznej Janusza Korwina – Mikke, podczas ogólnopolskiej akcji protestacyjnej „palPITacja”, palili druki PIT na grillu m.in. przy Urzędzie Skarbowym w Jeleniej Górze. Był to protest przeciwko podatkowi dochodowemu, który nazywali niesprawiedliwym.

Co jeleniogórzanie sądzą o podatku dochodowym i czy powinien ich zdaniem zostać zlikwidowany, dowiecie się w programie „Maraton subiektywności”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~ 10-05-2013 13:09
Egzotyczne, jak sam lider kanapowej partyjki. Osobliwe.
~malkuth 10-05-2013 16:13
O dziwo większość sensownych wypowiedzi. Ludzie zachowali pewien instynkt i wiedzą, że nowy chodnik, oświetlenie ulic, ka...lizacja, biblioteka czy przedszkole nie powstają w wyniku cudownej działalności ducha świętego, a za sprawą dochodów budżetowych m.in. z podatku dochodowego, który rozdzielany jest pomiędzy gminy. W zeszłym roku było to około 50 miliardów złotych w skali całego państwa. Roczne dochody Jeleniej Góry to około 400 milionów złotych, z czego aż 20% pochodzi z podatku dochodowego. Łatwo więc obliczyć, że likwidacja PIT zubożyłaby nasze miasto o 80 mln zł, za co obywatel zapłaciłby wyższymi cenami biletów, wyższym czynszem, likwidacją kilku placówek edukacyjnych i kulturalnych, wyłączeniem światła na ulicy itp.
~malkuth 10-05-2013 16:22
Osobną sprawą jest fakt, że skala obciążeń podatkowych w naszym kraju rozłożona jest nierównomiernie, a w konsekwencji niesprawiedliwie. A to dlatego, że przez ostatnie 20 lat podatki bezpośrednie były obniżane (na czym korzystali najbogatsi), a pośrednie podnoszone (obciążając budżety domowe średnio zamożnych i biednych). Tak więc między bajki należy włożyć postulaty korwinistów o likwidacji podatku dochodowego. Należałoby za to zastanowić się mocno nad podniesieniem kwoty wolnej od podatku (w Polsce jest śmiesznie niska - nieco ponad 3 000 zł w skali roku) oraz powrotem do trzeciej stawki PIT dla zarabiających najwięcej (np. 45% podatku powyżej 150 000 zł dochodu rocznie). A przy okazji powrócić do 3% stawki VAT na podstawowe produkty żywnościowe (jajka, mąka, mleko, pieczywo).
~Orazmora 11-05-2013 3:01
Mam nadzieję ,ze takich jak ty wkrótce włożą miedzy bajki i będą nimi straszyć dzieci aby nigdy już nie wyrastały na takich socjal - demokratów jak wszystkie nasze rządy od 1989 r. Rządy te pokazały jak wiele zrobiły z naszych pieniędzy np. kamienice pod rządami ZGM do dzisiaj to rudery a czynsze są rzędu 300, 400 zł i więcej nie licząc pozostałych opłat.Do tego aby świeciły latarnie na ulicach nie potrzeba państwa, radnych biorących tyle kasy ile by wystarczyło na wybudowanie drugiego miasta itd. Szkoły gdyby były prywatne uczyły by naprawdę w grupach uczniów 5 do 10 osób. Kto uczący się języka w szkole powszechnej nawet 7 lat umie cokolwiek powiedzieć a chodząc prywatnie po roku mówi już sprawnie. Oddajcie nam nasze pieniądze a MY ludzie będziemy wiedzieli jak je zagospodarować.
~Orazmora 11-05-2013 3:14
Państwo i urzędnicy nic nie organizują tylko utrudniają . To ludzie organizują sobie wszystko bo są myślący i znają swoje potrzeby. Urzędnicy , politycy i cała budżetówka są nieproduktywni i żyją z naszych podatków tych , które idą z kieszeni prywatnych firm, robotników i wszystkich którzy zasuwają u prywaciarzy . Jeżeli nauczyciel , policjant jet prywatny opłacany przez mieszkańców dzielnicy czy miasta którzy się stowarzyszyli i płacą bezpośrednio to taki człowiek jest produktywny ale pracownik budżetu tylko markuje robotę, strajkuje i terroryzuje . Czy nie dziwi was fakt kiedy idziecie na zebranie w szkole do swojego dziecka ze nauczyciele maja pretensje do rodziców ze dziecko czegoś nie umie ? To co robią z dzieckiem przez 8 h? Ile dziecko ma pracować 12 h , 4 z rodzicem każdego dnia?
~Szaryludż 11-05-2013 3:18
A ty malkuth już nie będę mówić z czym się kojarzy Twój pseudonim bronisz wszelkich d...lizmów i potworności. Wcześniej wypowiadałeś się za tym aby geyostwo mogło adoptować dzieci i Ciebie mieli by słuchać normalni ludzie!
~malkuth 11-05-2013 12:06
1. Akurat w Jeleniej Górze od lat rządzą albo konserwatywni-liberałowie (PO i lokalne odmiany) albo narodowi-katolicy (PiS i lokalne odmiany). Jak rządzą to widać, ale i tak lepiej niż robiliby to niemający pojęcia o funkcjonowaniu samorządu korwiniści. Których notabene w całej JG jest może z 5 (co pokazała ostatnia akcja pod skarbówką). 2. Kamienice w JG wyglądają różnie. Jedne są zadbane i odnowione, inne nie widziały remontu od przedwojnia. Nie ma to nic wspólnego z istnieniem podatku dochodowego, a ma dużo wspólnego z historią tego miasta, w którym większość poniemieckiej zabudowy przetrwała nietknięta przez wojnę. Stąd wiele starych kamienic, których renowacja stanowi problem, bo praktycznie wszystkie gminy mierzą się z problemami budżetowymi, bo są pilniejsze bieżące wydatki itp.
~malkuth 11-05-2013 12:26
3. Czynsze są różne i zależą od metrażu, stanu budynku itd. itp. Jeżeli komuś się wydaje, że 300 zł czynszu za 70m mieszkanie w starej, miejskiej kamienicy to dużo, to proponuję przenieść się do starej, ale sprywatyzowanej kamienicy jakich wiele w większych miastach, a z których co chwila wywalani są na bruk lokatorzy, bo kamienicznik podnosi czynsz co kwartał, celem oczyszczenia budynku z tzw. wsadu ludzkiego i zamienienia go na przestrzeń handlową albo w ogóle wyburzenia. 4. Diety radnych. Pomnóż sobie 23 radnych przez 12 miesięcy i niecałe 2000 zł brutto, a potem zbuduj za te 500 tys. zł miasto. Życzę powodzenia.
~malkuth 11-05-2013 12:37
5. Prywatne szkoły a jakość i poziom nauczania. Od lat mamy w Polsce wielki rynek prywatnych uczelni wyższych i każdy wie, jak świetnie one uczą. Chyba, że twierdzisz, że WSM w Legnicy kształci na lepszym poziomie niż państwowa SGH albo wrocławska polibuda. 6. Ilość bzdur nt. pracy w administracji publicznej naprawdę okazała. Ale twoje prawo nie mieć pojęcia o pracy urzędnika i się na jej temat wypowiadać. Ja np. nie mam pojęcia o pracy dyrektora szpitala i tez mogę napisać, że jest bezproduktywny i nic nie robi. 7. Prywatna policja :D Może jeszcze prywatna straż pożarna. Chciałbym zobaczyć twoja minę, gdyby u twojego sąsiada wybuchł gaz, a po telefonie do straży dowiedziałbyś się, że niestety nie mogą przyjechać, bo sąsiad Kowalski nie ma u nich wykupionego ubezpieczenia od wybuchu gazu.
~malkuth 11-05-2013 12:51
Na koniec dla wszystkich zainteresowanych. W 2012 roku średnie wynagrodzenie brutto w Jeleniej Górze wynosiło niecałe 3200 zł. Oczywiście to średnia, więc większość zatrudnionych otrzymywała de facto niższą pensję, ale w celach statystycznych posłużmy się tą daną. Zaliczka odprowadzona na podatek dochodowy od 3200 zł to nieco ponad 200 zł. Teraz niech każdy umiejący liczyć zastanowi się, czy to 200 zł więcej wystarczałoby na opłacenie prywatnej policji, straży pożarnej, szkoły i przedszkola, remontu chodnika, naprawy autobusu, zabezpieczenia uszkodzonej rury gazowej na Moniuszki, zbudowania nowych miejsc parkingowych w mieście itd.
~ 11-05-2013 21:53
C...j z podatkiem- mogę płacić . ZUS-u -czasem nie jestem w stanie...
~ 13-05-2013 1:25
malkuth jesteś demagogiem hipokrytą i nie ma co z tobą dyskutować bo podajesz czystko zakłamane. Zaczynając od tego jakie to PO jest konserwatywno-liberalny - liberalne. To dla Ciebie http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zeCEfHOS8Yc
~ 13-05-2013 1:28
"Nasze Miasto"było związane z korwinistami i zrobili wiele dobrego ale ich wysiudano i zniszczono .
~ 13-05-2013 1:32
Twoje argumenty Malkuth to frazesy , banały , kłamstwa tłuczone do głów na zasadzie ze jak się powtarza kłamstwo wiele razy staje sie powszechną opinia i tak działacie
~malkuth 13-05-2013 16:39
A konkretnie? Bo widzisz, póki co to nie przedstawiłeś żadnego kontrargumentu. Dyskusja na zasadzie "a bo ty jesteś gópi" może być zabawna na poziomie piaskownicy, ale nie przy składaniu postulatów takich jak zniesienie podatku dochodowego.
~hanka 14-05-2013 15:28
Malkuth dobrze pisze. Miło zobaczyć, że są jeszcze jakieś sensownie myślące osoby w tym kraju.
~ada 17-05-2013 17:51
Emeryci do kwoty przychodu 2000zlotych powinni byc zwolnieni,--tak jest np. w Niemczech, podatek nalezy placic,ale w wiekszoci placa go najbiedniejsi,bogaci--zawsze staraja sie go omijac.ile sie tylko da.Emeryt od swojego przychodu juz raz zaplacil podatek --pracujac--teraz placi po raz drugi,placi przy zakupie,obojetnie co kupuje,placi na okraglo --bo by zabraklo dla """"darmozjadow ,,nierobow """"!!!!!
CН.W.D.P. 18-05-2013 8:03
WSZYSTKO, ALE TO NAPRAWDĘ WSZYSTKO POWINNO BYĆ PRYWATNE... WTEDY CZŁOWIEK WIE, KOMU PŁACI I ZA CO PŁACI. A JAK NIE CHCE, TO NIE PŁACI... PEWNIE NIE BYŁOBY WÓWCZAS TAKICH RZECZY, JAK OSIEDLE ZABOBRZE, A JEŚLI BY BYŁY, TO MIESZKALIBY TAM LUDZIE, KTÓRZY BY TEGO CHCIELI. W SPOŁECZEŃSTWIE (O ILE MOŻNA BY WÓWCZAS ZBIOROWISKO LUDZKIE NAZWAĆ SPOŁECZEŃSTWEM) PANOWAŁBY WÓWCZAS ŁAD I PORZĄDEK.
~Orazmora 21-05-2013 2:37
NIE CHE MI SIĘ Z TOBĄ GADAĆ BO NIE WARTO , TY ZNASZ KONTRARGUMENTY ALE ZAWSZE BĘDZIESZ PRZECIW BO NIE CHCESZ SIĘ WYRWAĆ JAK RZEKA Z KORYTA.
~Orazmora 21-05-2013 2:43
CZŁOWIEK ,KTÓRY SAM SOBIE PRZYKLASKUJE POD PSEUDONIMEM HANKA , TAKIE SAME SA TWOJE ARGUMENTY I TWOJA PRAWDA.EDEN ARGUMENT BO MOWA O PODATKACH . PŁACIMY NIE ŚREDNIO 200 ZŁ TYLKO 80 % SWOICH DOCHODÓW . TO WSZYSTKO JEST OGÓLNO DOSTĘPNE DLA ZAINTERESOWANYCH. WSZYSTKO CZARNO NA BIAŁYM BO TO NAUKA ŚCISŁA EKONOMIA I MATEMATYKA.
CН.W.D.P. 21-05-2013 9:36
Orazmora, ŁADNE TO O TEJ RZECE... A JAK JUŻ O KORYCIE, TO PRZYSZŁO MI NA MYŚL, ŻE OD KORYTA TEŻ ŚWINIA NIE DAJE SIĘ ODERWAĆ. ۞
CН.W.D.P. 21-05-2013 9:51
Orazmora, UDAŁO MI SIĘ PRZECZYTAĆ POZOSTAŁĄ CZĘŚĆ TWOICH FRAZESÓW OD KOGOŚ TAM ZAPOŻYCZONYCH... MASZ RACJĘ - OBECNY SYSTEM JEST ZŁY... I NA TYM TWOJA RACJA SIĘ KOŃCZY.
~pikuś 22-05-2013 15:15
Malkuth to co Ty bredzisz to bełkot socjalistyczny, a gdzie ekonomia. statystycznie jeden ma 0 a drugi 3200 i dwóch zapłaciło podatki 200. A koszty pracy w tym kraju w odniesieniu do pracownika wynoszą prawie 80% pracownik na prawde na siebie pracuje okło 20 września. chcac wypłacic pracownikowi 1200 zł to pracodawca wkasie musi miec 2500 to jest zus po stronie pracodawcy i po stronie pracownika . Podatek od zatrudniena albo akcyza za prace. a z tego 1200 - 23% vat europejczyk jeżeli zarabia 3000euro to zarabia i widzi tę kwotę - rzw zus i podatek. prosty rachunek państwo w różnej postaci konsumuje jałowo 80% naszej pracy... jałowo bo jak by pracownik dostał by te pieniadze i pwydał by 4x 100zł t0 panstwo by miało z pracującego pieniądza już 92% vat-u
~Aldi 1-06-2013 10:46
MALKUTH-podatnicy i gospodarność pięniędzmi podatnika.Dlaczego więc podatnik dokłada do utrzymywania LOT-u,PKP,czy ktoś spyta mnie czy wyrażam na to zgodę?Jeśli moja firma padnie na p... to po prostu PADNIE i nikt mnie nie spyta czy potrzebuję pomocy.A padnie bo nie będzie w stanie pokryć haraczy ZUS-u,US, wypłat pracowników i kosztów utrzymania.Średnia krajowa rośnie tylko po to aby składka ZUS była wyższa.Kto w Jeleniej Górze bierze na rękę 2,500zł.Reka w górę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group