Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12438
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Liga Rocka: zwycięzcy i... dzika karta

Niedziela, 25 listopada 2018, 6:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 listopada 2018, 7:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Liga Rocka: zwycięzcy i... dzika karta
Fot. Tomek Raczyński
Drugi z koncertów eliminacyjnych Jeleniogórskiej Ligi Rocka cieszył się dużą popularnością. Fani ciężkiego brzmienia licznie zgromadzili się w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury, gdzie o przepustkę do wielkiego finału i nagrodę w wysokości 1 tysiąca złotych ubiegało się 5 kapel.

Na scenie zaprezentowały się:

Cynamonowy Ogród w składzie: Albert Pyśk (gitara, śpiew), Marcin Tokarski (perkusja), Łukasz Kozłowski (gitara), Damian Kostecki (gitara basowa). Kapela z Legnicy powstała w 2016 roku ma już na koncie kilka sukcesów, wśród nich tytuł debiutu roku 2018 na Dolnym Śląsku, w kategorii rock alternatywny.

Chapter One, czyli Daniel Mendychowski (gitara basowa), Łukasz Moszczyński (perkusja), Sebastian Jaskółka (gitara), Łukasz Pludra (śpiew). Muzycy koncertują razem od 2017 roku, pochodzą z Wrocławia, a swoją twórczość zaliczają do kategorii klasycznego hard rocka.

Grey Fruit to kapela, którą jeleniogórska publiczność już zna, bowiem wygrała jeden z koncertów eliminacyjnych rok temu. W finale nie powiodło im się i próbują ponownie. Zespół wystąpił w składzie: Michał Kościukiewicz (gitara, śpiew), Tomasz Kubala (akordeon, instrumenty klawiszowe, śpiew), Jakub Bielecki (gitara basowa), Aleksander Białek (perkusja). Grają mieszankę melodyjnego rocka, ska i funku.

Z kolei Dobs to zespół, który przyjechał do stolicy Karkonoszy z Opola. Zagrali w składzie: Dawid Młotkowski (gitara), Jakub Cajzner (śpiew), Radosław Kościelski (gitara basowa), Aleksander Czekański (perkusja).

Piątym zespołem ubiegającym się o udział w finale był Projekt Żelbet, czyli grupa z Krakowa, która powstała w 2017 roku. Występują w składzie: Piotr Tytko (gitara basowa), Michał Pieronkiewicz (perkusja), Tadeusz Nowak (śpiew), Lech Kosowski (gitara, śpiew). Jak mówią muzycy, grają rocka z naleciałościami metalu.

Decyzją jury nagrodę w wysokości 1 tysiąca złotych oraz przepustkę do finału wygrała kapela Cynamonowy Ogród! Niespodzianką był fakt, że jurorzy zdecydowali się przyznać "dziką kartę" - w finale zagra też Projekt Żelbet.

Twoja reakcja na artykuł?

11
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
3
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group