Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6731
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Liga CS:GO wystartowała

Poniedziałek, 30 stycznia 2017, 8:49
Aktualizacja: Wtorek, 31 stycznia 2017, 8:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Liga CS:GO wystartowała
Fot. Przemek Kaczałko
Wielbiciele gry komputerowej „Counter Strike: Global Offensive” rozpoczęli zmagania w ramach Ligi CS'a organizowanej przez Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą w Jeleniej Górze. W pierwszym turnieju eliminacyjnym spośród ośmiu ekip wyłoniono dwie, które w czerwcu zagrają w wielkim finale.

- Działamy w tym kierunku, żeby rozwijać e-sport w Polsce – mówił Michał Jakubowski z firmy PROCPU, współorganizator ligi. - Uczelnia to bardzo dobre miejsce na taki turniej, w poprzedniej edycji było 8 drużyn zapisanych, a teraz jest już 28 i musieliśmy podzielić je na grupy. Idzie to w tym kierunku, że będzie ich coraz więcej – dodał. Dlaczego warto grać w CS? - zapytaliśmy. - To gra drużynowa, więc uczy współpracy. Musi być dobre zgranie, chemia w zespole – wyjaśnił M. Jakubowski.

Drużyny składają się z pięciu osób. Gra się do dwóch wygranych map, najpierw po stronie policjantów, a następnie po stronie terrorystów. Wygrywa drużyna, która zdobędzie jako pierwsza 16 rund. Organizatorzy już szykują niespodzianki na wielki finał, który odbędzie się w czerwcu br. Pierwszy turniej eliminacyjny przebrnęły ekipy: „Boruta” oraz „Stikelogic.gg”.

Kolejne eliminacje już 25 lutego. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: promocja@kpswjg.pl i muszą one zawierać: nazwę drużyny, imię nazwisko kapitana drużyny oraz numer telefonu do kontaktu z kapitanem drużyny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group