Zalogowanych: 14

Jelenia Góra: Lider pokonał Bazalt

Sobota, 7 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 7 kwietnia 2007, 22:17
W XIX kolejce klasy okręgowej prowadzące w tabeli Karkonosze Jelenia Góra pokonały Bazalt Sulików 2:0 (1:0).

Jeleniogórzanie w całym meczu były stroną przeważającą. W wyższym zwycięstwie przeszkodziła im słaba skuteczność oraz brak zdecydowania w akcjach ofensywnych. Goście głównie ograniczali się do gry w destrukcji i przez 90 minut zaledwie kilka razy żywiej zaatakowali.

Mecz ustawiła szybko zdobyta przez lidera bramka, której strzelcem po indywidualnym rajdzie był już w 2 minucie gry Łukasz Kowalski. W kolejnych minutach jeleniogórzanie dyktowali warunki gry, jednak ich strzały były blokowane przez obrońców lub mijały słupki i poprzeczkę bramki Bazaltu. Najlepszą sytuację na podwyższenie prowadzenia w I połowie miał w 23 min. Ł. Kowalski jednak piłkę po jego uderzeniu w zamieszaniu podbramkowym efektownie obronił bramkarz z Sulikowa Marek Zawiła. Po zamianie stron nadal ton wydarzeniom na boisku nadawali gospodarze, jednak przez długie minuty nic z tego nie wynikało. W 68 min. po faulu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał obrońca Karkonoszy Bartosz Chrząszcz. Cztery minuty później siły się jednak wyrównały. W odstępie kilku sekund dwa żółte kartoniki za faul i niesportowe zachowanie otrzymał gracz Bazaltu Rafał Swacha i osłabił swój zespół. W 73 min. gospodarze mieli kapitalną okazję na podwyższenie prowadzenia. Po atomowym strzale z rzutu wolnego Tomasza Malinowskiego bramkarz z Sulikowa wybił piłkę przed siebie, dopadł do niej Daniel Kotarba, lecz jego dobitka padła łupem goalkeepera gości. W 86 min. na strzał z ponad 20 metrów zdecydował się T. Malinowski i ku radości jeleniogórskich kibiców piłka po tym uderzeniu znalazła drogę do bramki Bazaltu. W 87 min. sulikowianie mieli dobrą okazję na zdobycie honorowego gola, jednak strzał ich grającego trenera Rafała Jabłońskiego trafił w porzeczkę bramki Karkonoszy, zaś dobitkę obronił Michał Dubiel.

<b>Karkonosze Jelenia Góra – Bazalt Sulików 2:0 (1:0)</b>
<b>Bramki:</b> Kowalski 2 min. i Malinowski 86 min.
<b>Karkonosze:</b> Dubiel ż.k., Chrząszcz cz.k., Bijan, Wawrzyniak, Siatrak, Smoliński, Suchanecki (Turczyk 88 min.), Malinowski, Kotarba, Walczak, Kowalski (Maląg 87 min.).