• Wtorek, 21 stycznia 2020
  • Godz. 5:49
  • Imieniny: Agnieszki, Jarosława
  • Czytających: 1602
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Liczyrzepy za pracę dla dobra regionu

Wiadomości: MYSŁAKOWICE
Sobota, 2 października 2010, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Gabi
Fot. Gabi
W hotelu Chata za Wsią odbyła się wczoraj gala rozdania nagród starosty jeleniogórskiego w dziedzinie turystyki „Liczyrzepy 2010”. Było to już trzynaste spotkanie połączone z uroczystym bankietem. Wśród nagrodzonych nie zabrakło bajkopiskarki Marii Nienartowicz, Michała Rażniewskiego oraz państwa Dzidów z Pałacu Staniszów.

Rozdanie nagród poprowadził szef Aeroklubu Jeleniogórskiego Jacek Musiał. Starosta jeleniogórski Jacek Włodyga przywitał zgromadzonych gości. Przybyli m.in. posłanki na Sejm RP Marzena Machałek i Elżbieta Zakrzewska, szef Sejmiku Dolnośląskiego Jerzy Pokój, a także delegacja miasta i powiatu Aachen na czele ze starostą Helmutem Echenbergiem, delegacja powiatu Bamberg ze starostą doktorem Gunterem Denzlerem, delegacja z Jablonca nad Nisou, delegacja samorządu holenderskiego, wolsztyńskiego i inni.

Pierwszą kategorią nagrody Liczyrzepy był „Najlepszy obiekt hotelarski”. Nominowani byli: Pałac Staniszów i Pałac na Wodzie. Nagrodę otrzymali właściciele Pałacu Staniszów, którzy byli bardzo wdzięczni za wyróżnienie. Drugą statuetkę przyznano w kategorii „ Najefektowniejsza promocja”. Nominowanymi do tej nagrody byli; Park Dinozaurów i pani Maria Nienartowicz, autorka książek dla dzieci o przygodach Skrzatów Karkonoskich. Kapituła postanowiła przyznać nagrodę pisarce. Odbierając nagrodę pani Maria była tak wzruszona, że przemawiając nie mogła opanować emocji. Podziękowała dobrym ludziom, których spotkała na swojej drodze.

Trzecią kategorią była „Najlepszy produkt turystyczny”. Nominowani byli Szkoła Górska i Magiczny Szlak Ducha Gór oraz gospodarstwo agroturystyczne Kowalowe Skały. Uznano, że najlepszym produktem turystycznym tego roku jest Magiczny Szlak Ducha Gór. Nagrodę z rąk Jacka Włodygi i Zbigniewa Jakiela odebrali wszyscy twórcy magicznego szlaku.

Kapituła złożona z czterech osób nominowała do kategorii „ Promocja regionu” Szkołę Górską i Krzysztofa Wiśniewskiego z Wiśniowej Polany. Nagrodę otrzymał Krzysztof Wiśniewski. Podziękował on swoim rodzicom, którzy założyli ośrodek oraz swojej żonie za wsparcie.
– Nagroda starosty jest dla mnie bodźcem i uhonorowaniem mojej dotychczasowej pracy. Jest to kamień milowy na drodze mojego życia. Duchowi Gór obiecuję jeszcze większe zaangażowanie w promocję turystyki regionalnej - przyznał Krzysztof Wiśniewski.

Kolejna kategoria jest kategorią szczególną, ponieważ nominowane do niej osoby otrzymają ją za „Całokształt działalności na rzecz turystyki”. Nominowani byli: Towarzystwo Izerskie i Michał Rażniewski. Nagrodę otrzymała osoba związana z klubem Aeskulap, czyli Michał Rażniewski. Podziękował za wyróżnienie i zachęcał do odwiedzenia Gór Kaczawskich, które są bardzo piękne.

Szósta figura Liczyrzepy była nagrodą w kategorii „ Za kreatywność służącą budowaniu atrakcyjnego wizerunku gminy przyjaznej turystyce w powiecie jeleniogórskim”. Nominowani byli: Gospodarstwo Agroturystyczne Pod Srebrną Góra i ksiądz Michał Gołąb. Nagrodę otrzymał kapelan GOPR-u i od niedawna ratownik górski- ksiądz Michał Gołąb.
- Pierwszy raz jak zobaczyłem Karkonosze to pomyślałem, że tutaj świat się kończy. Jak bardzo się myliłem, otóż tutaj dopiero świat się zaczyna. Chciałbym podziękować Panu Bogu i ludziom. Warto było związać swój los z górami i ludźmi tu mieszkającymi.- powiedział ks. Gołąb odbierając nagrodę. Ostatnią specjalną nagrodę „Za kreowanie wizerunku regionu” otrzymała Telewizja DAMI.

Na koniec części oficjalnej głos zabrali Przewodniczący Sejmiku dolnośląskiego Jerzy Pokój, starosta Aachen, Bambergu i przedstawiciel powiatu wolsztyńskiego. Wszyscy zwracali uwagę na wielki potencjał powiatu jeleniogórskiego. Jerzy Pokój nazwał go nawet perłą, która swoim potencjałem dzieli się na rynku krajowym i zagranicznym. Starosta Jacek Włodyga przyznał, że powody do radości maja nie tylko nagrodzeni, ale także nominowani, ponieważ znaleźć się w tak zacnym gronie już jest dużą nagrodą.

Ci, którym w tym roku się nie udało mają szansę poprzez wytężoną pracę zdobyć nagrodę w przyszłym roku. Dodał także, że kapituła nie miała większego problemu z wyborem zwycięzców. Po części oficjalnej zaproszeni goście udali się na bankiet połączony z występem zespołu muzycznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ed 2-10-2010 9:28
"Chata za wsią". Jedna z niewielu firm zorganizowana od podstaw przez prywatnych właścicieli. Wiele osób znalazło tu pracę. Niby w Mysłakowicach, ale poza tą wioską, gdzie siedzibę ma gmina wraz z wójtem emerytem. Ta chata /zakład pracy/ mogła sie rozwinąć, dzięki zaradnym właścielom oraz temu, że mysłakowiccy samorządowcy nie spowodowali uruchomienia kopalni w jej sąsiedztwie. Właścielom chaty radzę dokładnie studiować plany przestrzennego zagospodarowania terenu, gdyż wojt gminy Myslakowice, który szykuje sie na następna kadencję, może zorganizować Wam kopalnię. W tym jest dobry.
Piipi Jelonkowa 2-10-2010 10:37
~Pani Nienartowicz popłyneły łzy .. szkoda,że zapomniano o ks.Kubku !
kazimierzp 2-10-2010 11:13
Gratulacje dla Michała Rażniewskiego!
~ 2-10-2010 22:36
ad.~Piipi Jelonkowa. Ksiądz Kubek zasłynął w latach 80-tych ubiegłego wieku tym, że stodoło-oborę przekształcił w ładny kościółek w Jagniątkowie. Miałem "ubaw po pachy" jak przy dobrze zakrapianej biesiadzie, ówczesny wojewódzki urzędnik od wyznań lał krokodyle łzy.Nie mógł zrozumieć jak to się stało, że ze stodoły powstał kościół, skoro on /urzędnik wojewódzki/ wydał zezwolenie tylko na remont stodoły. Jagniątków wraz z kościółkiem tez jest na szlaku Liczyrzepy, zatem Kubkowi należy się chociaż list dziękczynny. DOLNOŚLĄZAK
Piipi Jelonkowa 2-10-2010 23:33
~DOLNOŚLĄZAK ! .. chyba *nie jestes czytelnikiem "starszej siostry" od "Jelonka" ! .. bo felietony pisane przez Księdza są ..*TAK strasznie dla nas ! PRZYPOMINAM: "Michałowice - w sercu Karkonoszy", "Zamyślenia na Drodze Krzyżowej","Okiem Kubka - Czym myśli bez słów" - to książeczki napisane SERCEM Kochanego Księdza Kubka !
~Bezrobotny 3-10-2010 12:22
I jak zawsze bez kleru się nie obyło.
~mim 4-10-2010 9:16
na fotce nr.3 pan przewodniczący Jakiel już przysypia. Może był już podkład z kilku piw? Ja go rozumiem -też jestem piwoszem- ale na takiej imprezie warto mieć się na baczności ,bo fotoreporterzy czuwają i nie przepuszczą okazji -;)
~Zażenowana 4-10-2010 10:05
Pan Piotr Kaczmarski tak konsekwentnie przypisuje sobie nie swoje zasługi i tak uparcie o tym opowiada, że w końcu udało się uszczknąć jakąś nagrodę. Przykre.
~And 5-10-2010 14:34
Z całym szacunkiem dla Pana Michała Rażniewskiego - ale w historii nagród Liczyrzepy za całokształt - tego wyróżnienia nie otrzymali jeszcze rodzice pan Michała - Państwo Teresa i Stanisław Rażniewscy, których dorobek w dziedzinach turystyczno-rekreacyjnych jest naprawdę imponujący i bezdyskusyjny, a ich wychowanków można liczyć na setki, a może nawet w tysiace. Nie są to ludzie jednego sezonu. Dlatego apeluję do wychowanków Aeskupala: nie zapomnijcie w przyszłym roku zgłosić do Starostwa ich wspólnej kandydatury, aby godnie uhonorować ich dokonania. Wszytkiego najlepszego Pani Tereso i Panie Stanisławie.
~ 6-10-2010 6:52
Bardzo przyjemny pomysł, by znów się najeść i napić za cudze. Proponuję jeszcze świętować za pieniądze podatników takie święta jak: Uśmiech Kunegundy, Dzień
~ 7-10-2010 11:13
ad.~ 06:52. Oprócz zaproponowanych przez Ciebie świąt, ja proponuję Dzień Starca. Sądzę, że 31 pażdziernika jest jeszcze wolny w kalendarzu i dobrze komponuje się ze Wszystkim Świętymi i Dniem Zadusznym. W polskiej tradycji te dni są szczególne a zatem mój projekt rozwiązałby problemy wielu pracodawców i pracowników. Kandydaci na prezydentów winni wystąpić z taką propozycją. W końcu ex-prezydent Łodzi Kropiwnicki załatwił Trzech Króli.DOLNOŚLĄZAK.
~Paweł P. 13-10-2010 9:29
W najnowszym biuletynie " Pod Szrenicą" wyczytac można, że szlak Ducha Gór został "wyznaczony" przez państwa Kaczmarskich i że w ogóle wszystko się jakoś dziwnie zbiegło w czasie z pomysłami innych nagrodzonych. BZDURA WIERUTNA, całość trasy i pomysł to WYŁĄCZNE dzieło Maćka Wokana, którym razem z Grześkiem Pawłowskim zasuwali miesiącami nad swoimi pracami. Kaczmarski rzucał tylko cynicznie od czasu do czasu, że ktoś realizuje "jego" pomysły, chociaż nie tylko nie są jego, ale sam oczywiście nie potrafiłby nawet prawidłowo trzymać dluta w dłoni. Bardzo ciekawe, komu zawdziecza swoj wątpliwy rozgłos, szcześliwie wszyscy wiedzą jak jest naprawdę

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group