Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3137
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Liczy się otwartość na nowe kierunki kształcenia

Piątek, 30 grudnia 2011, 8:40
Aktualizacja: 8:40
Autor: UM
Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, został przewodniczącym Konwentu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze i – niedługo później – szefem Powiatowej Rady Zatrudnienia.

– Zyskałem tym sposobem – powiedział M. Zawiła – możliwość równoległego postrzegania najważniejszych procesów, toczących się i w sferze, edukacji na wyższym poziomie, i w sferze zatrudnienia. W Jeleniej Górze istnieje nagląca potrzeba, by spinać oba te nurty. Z punktu widzenia interesów młodych ludzi trzeba oferować możliwie szerokie spectrum zawodów, na które istnieje realny popyt, a z punktu widzenia edukacji – otwierać się na nowe kierunki.

Dotyczy to nie tylko KPSW, ale też szkół ponadgimnazjalnych, dlatego z dużym uznaniem obserwuję działania niektórych dyrektorów, jak Zespołu Szkół w Sobieszowie, gdzie powstała klasa ułatwiająca młodzieży wybór zawodu geodety, bardzo potrzebnego w rozwijającym się budownictwie.

Zdaniem prezydenta Zawiły Senat KPSW powinien rozważyć potrzebę otwarcia się na kierunki dziś w tej szkole jeszcze nieobecne, by stały się magnesem dla poszukujących pracy w szeroko rozumianym lotnictwie, ochronie mienia i osób, itp. Trudności na rynku pracy winny nas mobilizować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group