Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 7776
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Licytacja bombek lada dzień

Niedziela, 28 listopada 2021, 8:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Licytacja bombek lada dzień
Fot. użyczone
Kończą się przygotowania do dziewiątej edycji licytacji bombek na rzecz oddziałów dziecięcych Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Pomysł aukcji urodził się w 2005 roku, a inspiracją była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Organizatorem od lat jest jeleniogórski społecznik Mariusz Synówka. Licytacja bombek przyozdobionych przez lokalnych artystów odbywa się w sieci, a pieniądze przeznaczane są na zakup sprzętu medycznego, który służy małym pacjentom jeleniogórskiego szpitala. Za pieniądze z akcji kupiono m.in.: pompy strzykawkowe, pompy kroplówkowe, defibrylator dziecięcy, kardiomonitory, inhalatory, pulsoxymetry, bezcieniową lampę diagnostyczną, elektroniczną wagę ze wzrostomierzem i narzędzia dla chirurgii dziecięcej.

W tym roku do kupienia będzie prac – mówi Mariusz Synówka. - Ich autorami są: Danuta Dudek, Bartek Drak, Olga Bochajewska, Irena Gołąb, Milena Kopczyńska, Paulina Jarosławska, Monika Jabłońska, Urszula Syniec. Wzorem poprzednich lat nie zabraknie bombki miejskiej, która trafi do Muzeum Karkonoskiego. Środki, które uda się uzyskać ze sprzedaży bombek po raz pierwszy przeznaczymy na zakup sprzętu dla neonatologii. Do tej pory wspieraliśmy pediatrię i chirurgię dziecięcą. W planie są dwie pompy strzykawkowe i dwa laktatory, ale rzeczywistość pokaże, czy realia tym planom dorównają. Czekamy jeszcze na 3 ostatnie prace i kilka stojaków. Wszystko wskazuje na to, że tak jak w ubiegłym roku licytacja będzie odbywać się poprzez profil na FB. Aukcję powinniśmy rozpocząć 1 lub 2 grudnia i potrwa tydzień.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group