Poniedziałek, 22 czerwca
24°C Jelenia Góra
reklamy

Leszek Wrotniewski: Darmowa woda od Wodnika?

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 2 min czytania

Wkrótce radni Rady Miejskiej Jeleniej Góry zajmą się planem taryfowym za zbiorowe dostarczanie wody i zbiorowe odprowadzanie ścieków, zaproponowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik”. Spółka złożyła wniosek o przedłużenie obowiązującej taryfy, jednak pojawiają się wątpliwości, co w sytuacji jeśli

reklamy
reklamy

Zdaniem przewodniczącego Rady Miejskiej Leszka Wrotniewskiego, w takiej sytuacji woda powinna być darmowa – do czasu, kiedy spółka przedstawi nowy plan taryfowy, a radni podejmą w tej sprawie kolejną decyzję. - Jest to możliwe w okresie przejściowym. Według mnie, jeżeli Rada nie podejmie uchwały o przedłużeniu taryfy to ona przestanie istnieć i przedsiębiorstwo wodociągowe nie ma podstaw, żeby naliczać opłaty dla mieszkańców, natomiast jest to niewątpliwie zadanie własne gminy i przedsiębiorstwo wówczas będzie musiało wystąpić do miasta o pokrycie kosztów dostarczania wody – powiedział Leszek Wrotniewski.

W poniedziałek (16.01) ws. taryfy obradowała Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej Jeleniej Góry, która nie wydała opinii przekładając decyzję na inny termin. - Nie mamy jeszcze opinii prawnej w tej sprawie. Jest konkretne pytanie postawione do radcy prawnego i czekamy na opinię, jednak wszyscy śledzimy internet i wydaje się, że są już wyroki, które mówią o tym, że może nie być taryfy – stwierdził przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski. - Czekamy na opinię radcy jakie skutki finansowe dla miasta i mieszkańców rodzi niepodjęcie przez Radę uchwały – mówił L. Wrotniewski, który ma również zastrzeżenia merytoryczne do projektu uchwały. - Wodnik nie składa wniosku taryfowego, tylko przedstawia analizę finansową, którą złożył nam przy taryfie i to jest stan prawny do analizy w tej chwili. Jeżeli radni widzieli, że taryfa jest zawyżona, to myślę, że teraz nie będą mieli problemu, żeby podjąć decyzję o nieprzedłużeniu zawyżonej taryfy – dodał L. Wrotniewski.

Do pomysłu przewodniczącego Rady odniósł się prezes spółki „Wodnik”. - To jest utopijny projekt. Nie jest to możliwe – woda i ścieki w Jeleniej Górze, niestety tak jak i w całej Polsce, nie będą usługą świadczoną przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne darmowe – powiedział Wojciech Jastrzębski. Zdaniem prezesa, gdyby Rada przyjęła uchwałę o odmowie przedłużenia taryfy – obowiązywałyby dotychczasowe ceny. - Niezależnie od rozstrzygnięcia, za wodę i ścieki trzeba płacić – podkreślił W. Jastrzębski, który dodaje, że w amortyzację można wliczać pełną stawkę z dotacji unijnych (odnosząc się do zarzutów, że plan taryfowy został sporządzony niezgodnie z przepisami).

Sesja Rady Miejskiej, podczas której radni zdecydują na temat projektu uchwały dotyczącej przedłużenia taryf odbędzie się 31 stycznia br.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnimy lakiernika konstrukcji stalowych Firma Prokostal Ładziński Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko: Lakiernik konstrukcji stalowych Miejsce pracy: Jelenia Góra Wymag… Elektromechanik- Huta Julia Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkujemy ręcznie formowane i szlifowane produkty, które… Zatrudnię mechaników, ślusarzy, spawaczy Firma Spaw-Mont zatrudni mechaników, ślusarzy, spawaczy. Praca delegacyjna ( Niemcy). Tel 508083209 Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka