Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6309
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Leszek Grala zrezygnował z funkcji szefa dolnośląskiego PSL–u

Wiadomości: Region
Wtorek, 23 października 2012, 14:41
Aktualizacja: Środa, 24 października 2012, 7:54
Autor: red
Oświadczenie w tej sprawie można przeczytać na jego blogu. – Rezygnacja nie oznacza ucieczki, bo nie mam przed kim i przed czym uciekać. Moja rezygnacja ma pomóc w rozwiązaniu sytuacji, może być formą dojścia do kompromisu. Jest mi o tyle łatwiej, że zawsze mówiłem prawdę i po imieniu nazywałem wszystkie patologie w dolnośląskim PSL. Mam ten komfort, że na rzecz PSL pracowałem za swoje i swojej rodziny pieniądze w czasie dla siebie, rodziny i swojej firmy przeznaczonym – twierdzi.

OŚWIADCZENIE

"Jestem człowiekiem honoru. Pracując społecznie na rzecz wsi i jej mieszkańców poznałem wielu wspaniałych, oddanych i ideowych ludzi. 23 sierpnia bieżącego roku podczas posiedzenia Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego zostałem wybrany prezesem stronnictwa w regionie. Ja osobiście oraz Zarząd Wojewódzki został dwukrotnie wprowadzony w błąd i wybór nastąpił z uchybieniem statutowym. W związku z tym zleciłem przygotowanie opinii prawnej, która potwierdziła ten fakt. Uwzględniając powyższe ale też mając na uwadze odbyte w ostatnim okresie rozmowy z przedstawicielami różnych środowisk, zarządów powiatowych, gminnych oraz grupą tzw „reformatorów” postanowiłem zrezygnować z tej funkcji.

Polskie Stronnictwo Ludowe na Dolnym Śląsku znajduje się w głębokim kryzysie, który – w mojej ocenie – wymaga wycofania się z działalności wszystkich tych, którzy odpowiadają za ten stan. Tych, którzy sami naruszali Statut i zasady funkcjonowania organizacji, a teraz mienią się reformatorami i próbują „naprawiać” to, co wcześniej zepsuli. Kilka dni temu Zdzisław Średniawski lider „reformatorów” zaproponował byśmy zrobili po dwa kroki w tył, a w efekcie posuniemy się cztery kroki do przodu. Jestem człowiekiem kompromisu i tego kompromisu ale też honorowego postępowania i odpowiedzialności oczekuję od Kolegi Zdzisława i osób z jego otoczenia, które przez poprzednią kadencję wojewódzkiej organizacji Stronnictwa prowadziły wewnętrzną, wyniszczająca wojnę. Nie ma problemu wadliwego wyboru, nie ma problemu Leszka Grali.

Kilka ostatnich tygodni poświęciłem na łączenie ludzi, wdrażanie systemowych i statutowych zasad funkcjonowania organów. Zrobiłem wszystko, co mogłem uczynić by połączyć ludowe środowisko na Dolnym Śląsku. W związku z tym, że nie widzę możliwości skutecznego zakończenia konfliktu wycofuję się tak jak zapowiedziałem. Jestem przekonany, że moja decyzja pozwoli na wzmocnienie Stronnictwa w regionie i doprowadzi do pojednania zwaśnionych stron."

Kłopoty w partii to nie jedyne problemy Leszka Grali. Dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat i zakaz zajmowania stanowisk publicznych, związanych z rozdziałem unijnych środków – taki wyrok sądu usłyszał on 10 września br. Śledczy oskarżyli go, a także wiceszefową Dolnośląskiej Izby Rolniczej Bożenę R., o przekroczenie uprawnień podczas podziału unijnej dotacji. Chodzi o wskazywanie osób, które powinny dostać pieniądze na rozpoczęcie własnej działalności. (Pisaliśmy o tym na naszym portalu 11 września br.). Leszek Grala konsekwentnie nie przyznaje się do winy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~z PSL-u 23-10-2012 16:03
No to co KUTY ma otwartą drogę na Prezesa Dolnośląskiego PSL-u
~pero 23-10-2012 16:54
to skandal, że człowiek z wyrokiem zajmuje stanowiko w Partii rządzącej w tym kraju. Żygać się chce na to wsztstko a teraz szlachetnie odchodzi. No bohater- na prezydenta go.
~papi 23-10-2012 17:37
leszek 30 lat dojrzewałes do tej decyzji 30 lat za pózno 30 lat pierdzenia w stołek i dbania wyłącznie o swoją dupę super że juz po wszystkim!!!!!!!!!!!!!!!!!
~spoko 23-10-2012 17:59
Leszek Grala rządzi i będzie rządził w PSL-u, ośwaidczenie to blef pod naiwnych.
~ 23-10-2012 18:24
a gdzie rzecznik JANAS
~Jork. 23-10-2012 18:27
Jestem od 40 lat PSL-owcem. I zdruzgotany jestem postawą wielu moich kolegów. Walka o stołki, brak honoru, wszechwiedza i wiele, wiele innych przywar - bardzo mnie boli. Dlaczego nie odszedłem???? A bo także mój ojciec był ludowcem.... A to do czegoś zobowiązuje.. P.S. Tylko nie Kuty....
~elinka 23-10-2012 19:20
Prezes Roman Kuty byłby najlepszym kandydatem na Prezesa Wojewódzkiego, ponieważ łączy ludzi młodych, dojżałych i doświadczonych w jednej organizacji. Potrafił z grupy 30 działaczy rozbudować struktury w ciągu 4 lat do około 350 członków. Rozumiem, że ludzie mogą być zazdrośni i boją się bo nieznają człowieka, ale mój ojciec należy do PSL-u ponad 60 lat i jest Prezesem jednego z Kół - jest bardzo zadowolony, że PSL w Jeleniej Górze się oczyścił i cały czas się rozwija. Tato wychwala Prezesa Romana pod niebiosa, bo w swojej karierze nie spotkał tak świetnego organizatora. Życzę właściwego wyboru, co by PSL już nigdy nie musiał się wstydzić.
~ 23-10-2012 19:53
Tluste koryto tak lekko odpuscil? Chyba ze pali sie grunt pod nogami, to rozumie. Nie uwierze jako szeragowy Polak ze ktos" TAM WYZEJ" dziala dla idei i przekonania o lepszym jutrze Polakow. Wiedzac o niczym nie dyktowanej wysokosci uposazen tych ludzi, wiem jak i wszyscy ludzie ze ONI maja interas panstwa ,a przez to i ludzi gdzies. Majac przesyt bytowy, nie znaja problemu jak pzezyc za normalna pensje miesiac i podolac oplatom i potrzebom wynikajacym z zycia i wychowania dzieci szkolnych. Ok, dac IM po 2000 tys zl i niech wowczas pokazuja swoje przywodcze talenty w obojetnie jakiej partii. Mysle ze wlasnie wtedy wylonilo sie by odpowiednie ugrupowanie zdolne madrze kierowac ekonomia i gospodarka panstwa polskiego.
~jg,-s 23-10-2012 20:48
Wybory z naruszeniem statutu- czyli prawa sa niewazne, więc nie ma z czego rezygnowac bo nie jest sie prezesem prawidłowo wybranym. A wyrok sadowy skazujacy - to zakaz zajmowania stanowisk- wiec z czego rezygnował ?
~ 23-10-2012 22:14
w Szklarskiej Porębie w PSL są byli eSBecy. Oni zrobią w partii porządek. Tak jak wcześniej zrobili w SLD.
~ 23-10-2012 22:15
PSL Szklarska Poręba Prezes: Danuta ŁOTAREWICZ Zarząd: Robert KOTECKI - v-ce prezes Jan KUSZTAL - v-ce prezes Andrzej JASKULSKI - członek Krzysztof GIERTUGA - członek Dariusz KOTLARZ - członek Komisja Rewizyjna: Jerzy ŁOTAREWICZ - przewodniczący Zygmunt MIKOŚ - członek Cecylia KOTECKA - członek
~... 23-10-2012 23:27
Pan Leszek Grala najprawdopodobniej jest niewinny tak, jak zrezygnował z pełnienia obowiązków Prezesa Wojewódzkiego PSL.
~wbb 24-10-2012 7:13
No zarzut jak cholera...byli SB-cy a obecni aferzyści i łapówkarze to co nie większy wstyd?Zobaczył żdżbło u bliżniego swego a belki we własnym nie widzi?No cóż chłop to chłop......a powstańcom styczniowym kto buty "podprowadzał"?Janosik?
~ciekawe 24-10-2012 10:04
Słyszałem, że Pani Danuta Łotarewicz ma zostać Prezesem PSL Powiatu Jeleniogórskiego, więc chyba ktoś ma rację. Ale to oznacza chyba, że Prezes Powiatu Ireneusz Ławniczak wybiera się na emeryturę? A moze Jakiel zostanie Prezesem?
~ja 24-10-2012 11:56
Za prezesury Romana Kutego PSL stal sie w Jeleniej Górze silny , jednolity i oczyszczony. Osoby które sa przeciwne jego kandydaturze na stanowisko Dolnośląskiego Prezesa po prostu boja sie prawdziwej sily jaką za jego kadencji moze stac sie PSL w naszym regionie.
~ja 24-10-2012 11:59
Za prezesury Romana Kutego PSL stal sie w Jeleniej Górze silny , jednolity i oczyszczony. Osoby które sa przeciwne jego kandydaturze na stanowisko Dolnośląskiego Prezesa po prostu boja sie prawdziwej sily jaką za jego kadencji moze stac sie PSL w naszym regionie.
~sprawny 24-10-2012 13:00
gospodarz i polityk.Obszczymury od gadania bez zadnych sukcesów gospodarczych,górą .Ale to norma .
~ja 24-10-2012 14:00
Kuty nigdy nie będzie prezesem ZW PSL-u.
~ja 24-10-2012 14:59
misiek z 14.00 znajdz sobie swoja ksywke. I obys sie mylil bo NIGDY nie bedzie LEPIEJ
~kamień 24-10-2012 19:12
Ciekawe czy sam Roman Kuty chciałby pełnić obowiązki Prezesa Wojewódzkiego PSL?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group