Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2393
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Leroy Merlin zainwestowało na rzecz mieszkańców

Sobota, 11 czerwca 2016, 9:03
Aktualizacja: Niedziela, 12 czerwca 2016, 8:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Leroy Merlin zainwestowało na rzecz mieszkańców
Fot. Przemek Kaczałko
Przy hipermarkecie budowlanym Leroy Merlin oddano wczoraj (10.06) do użytku boisko do siatkówki plażowej. Przedstawiciel firmy oficjalnie przekazał klucze stowarzyszeniu TKKF „Orle”, a wiceprezydent Jeleniej Góry wręczył im piłki, aby mogli rozwijać swoją pasję.

Pierwotnie, kolejną inwestycją ze strony marketu budowlanego miały być stojaki na rowery przy jeleniogórskich szkołach i przedszkolach. Jednak - jak tłumaczy wiceprezydent Jerzy Łużniak – nie doszło do porozumienia z firmą, która miała to wykonać. W związku z tym Miasto zaproponowało boisko do siatkówki plażowej.

- Jest to trzecia inwestycja Leroy Merlin dla mieszkańców i chciałbym gorąco podziękować chociażby z tego względu, że jako pierwsi sami przyszli i zaproponowali, że chcą coś zrobić dla mieszkańców – powiedział Jerzy Łużniak. Wcześniej, dzięki wsparciu tej firmy powstał już plac zabaw w Maciejowej i wyremontowano toalety w Szkole Podstawowej nr 15.

- Nie chcemy, żeby to był kolejny hangar, sklep z blach, tylko chcemy coś wnosić do lokalnej społeczności. Bardzo się cieszę widząc chłopaków, którzy będą mogli spokojnie sobie ćwiczyć i żyć zdrowo – podkreślił Sławomir Partacz, dyrektor Leroy Merlin w Jeleniej Górze.

Gospodarzem boiska będzie TKKF „Orle”, które zapowiada bezpłatny dostęp dla wszystkich chętnych. Jak zapowiada Marian Mójta, boisko będzie czynne 24 godziny na dobę – jest oświetlone, jednak na ogrodzeniu pojawi się regulamin, który określi zasady korzystania (wcześniejszy kontakt, aby zarezerwować boisko – podobnie jak na orlikach). Zainteresowanie korzystaniem z obiektu zgłosił już klub IKS, a więc w plażówkę pograją też dziewczyny. - Boisko będzie ogólnie dostępne i sympatycy siatkówki będą mile widziani – zaznaczył Marian Mójta z TKKF „Orle”. Jedynie piłki trzeba mieć własne.

Na boisku brakuje jeszcze linii, ale dyrektor Leroy Merlin zapowiada, że pojawią się. Będzie też pomieszczenie gospodarcze na sprzęt. Sam piasek jest grubszy niż na typowych placach do gry w siatkówkę plażową, ale sympatycy tej dyscypliny sportu nie kryją zadowolenia, że w ogóle powstało. Zarządzający tym terenem zapowiadają, że pierwszy turniej odbędzie się już pod koniec czerwca br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group