Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8295
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Lemowisko w Kowarach. Była świetna zabawa

Wtorek, 28 maja 2013, 6:10
Aktualizacja: Środa, 29 maja 2013, 7:51
Autor: Tomasz Raczyński
Kowary: Lemowisko w Kowarach. Była świetna zabawa
Fot. Tomasz Raczyński
Już po raz czwarty mieszkańcy miasta nad Jedlicą mogli w rodzinnej atmosferze bawić się wraz ze swoimi pociechami. Kameralna scena została zdominowana przez śpiewające i tańczące dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum oraz młodzież z kowarskiego liceum.

Integracja środowiska szkolnego, to jedno z najważniejszych zadań, które stawia się obecnie przed placówkami edukacyjnymi. Najlepszym sposobem na zaproszenie do wspólnej zabawy rodziców nauczycieli i uczniów jest organizacja festynu - takie motto przyświecało organizatorom pikniku majowego „Lemowisko”, który odbył się na boiskach kowarskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

- Byliśmy mile zaskoczeni licznym przybyciem zaproszonych gości, rodziców, uczniów, dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli wraz z rodzicami. Dziękujemy, że bawili się z nami m.in.: wicestarosta jeleniogórski Zbigniew Jakiel, burmistrz Kowar Mirosław Górecki, Elżbieta Zakrzewska – relacjonuje Remigiusz Paluch, organizator pikniku.

Jak co roku nie zawiodła policja, która za darmo znakowała rowery. Straż pożarna pozwoliła wszystkim chętnym spojrzeć z podnośnika na panoramę miasta. Nadleśnictwo „Śnieżka” prowadziło wiele wspaniałych zabaw edukacyjnych. Nie zabrakło smacznego wiejskiego jadła i pieczonego prosiaka.

Nie zabrakło także akcentów sportowych. Uczestnicy pikniku mogli się zmierzyć ze sobą w Mistrzostwach Kowar w Siłowaniu na Rękę, pojedynkach koszykarskich „Trójek” oraz postrzelać do celu z markerów do paintballu.

- Dziękujemy rodzicom za pyszne ciasta a wszystkim młodym artystom za wspaniałe występy. Nauczycielom i dyrekcji dziękujemy za ogrom pracy i czasu włożony w przygotowanie pikniku. Już dzisiaj możemy zaprosić wszystkich na przyszłoroczną piątą edycję „Lemowiska” –zapewnia organizator.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group