Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7917
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lemowisko w Kowarach. Była świetna zabawa

Wiadomości: Kowary
Wtorek, 28 maja 2013, 6:10
Aktualizacja: Środa, 29 maja 2013, 7:51
Autor: Tomasz Raczyński
Fot. Tomasz Raczyński
Już po raz czwarty mieszkańcy miasta nad Jedlicą mogli w rodzinnej atmosferze bawić się wraz ze swoimi pociechami. Kameralna scena została zdominowana przez śpiewające i tańczące dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum oraz młodzież z kowarskiego liceum.

Integracja środowiska szkolnego, to jedno z najważniejszych zadań, które stawia się obecnie przed placówkami edukacyjnymi. Najlepszym sposobem na zaproszenie do wspólnej zabawy rodziców nauczycieli i uczniów jest organizacja festynu - takie motto przyświecało organizatorom pikniku majowego „Lemowisko”, który odbył się na boiskach kowarskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

- Byliśmy mile zaskoczeni licznym przybyciem zaproszonych gości, rodziców, uczniów, dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli wraz z rodzicami. Dziękujemy, że bawili się z nami m.in.: wicestarosta jeleniogórski Zbigniew Jakiel, burmistrz Kowar Mirosław Górecki, Elżbieta Zakrzewska – relacjonuje Remigiusz Paluch, organizator pikniku.

Jak co roku nie zawiodła policja, która za darmo znakowała rowery. Straż pożarna pozwoliła wszystkim chętnym spojrzeć z podnośnika na panoramę miasta. Nadleśnictwo „Śnieżka” prowadziło wiele wspaniałych zabaw edukacyjnych. Nie zabrakło smacznego wiejskiego jadła i pieczonego prosiaka.

Nie zabrakło także akcentów sportowych. Uczestnicy pikniku mogli się zmierzyć ze sobą w Mistrzostwach Kowar w Siłowaniu na Rękę, pojedynkach koszykarskich „Trójek” oraz postrzelać do celu z markerów do paintballu.

- Dziękujemy rodzicom za pyszne ciasta a wszystkim młodym artystom za wspaniałe występy. Nauczycielom i dyrekcji dziękujemy za ogrom pracy i czasu włożony w przygotowanie pikniku. Już dzisiaj możemy zaprosić wszystkich na przyszłoroczną piątą edycję „Lemowiska” –zapewnia organizator.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Jedliczka 28-05-2013 13:20
W tym roku było naprawdę fajnie... szkoda tylko, że organizatorzy nie zapewnili wyższej temperatury... :)
~Kowarzanin 28-05-2013 14:01
Dobrze, że w Kowarach coś się dzieje (raz do roku). Szkoda tylko, że piękna szkoła, do której chodziłem parę lat temu, tak kiepsko funkcjonuje. Kto trzyma główną dyrektor na tym stanowisku? W starostwie za nią nie przepadają i mają razem nieciekawe stosunki. Uczniowie pracują, żeby być potępieni przez "Panią Dyrektor" za "zbyt odważne stroje na przedstawieniach", "mało śmieszne skecze" itp. Później dyrekcja chwali się jaka to ona nie jest wspaniała i jakich ma zdolnych uczniów. Współczuję uczniom tej szkoły i życzę powodzenia w dalszych "walkach o dobre imię szkoły". Gratuluję uczniom, którzy coś robią i mają nerwy do tego, żeby dogadywać się z "siłą wyższą".
~gość69 28-05-2013 17:14
Najciekawszy był trójbój :)
~doKowarzanin 28-05-2013 17:16
Nie wiem jakie relacje łącza Cie z p. Dyrektor ale wg mnie jest najlepszym Dyrektorem! Bardzo miło wspominam lata spędzone w tej szkole a było to niedawno temu! wiadomo są rózne sytuacje i Dyrektor musi trzymac reke na pulsie!! i zawsze - gdy tylko jestem w Kowarach chętnie zaglądam do bylej szkoły. Dyrekcja musi wprowadzać jakies zasady! a to ze szkoła kiepsko funkcjonuje to jak dla mnie tez nie wina dyrekcji...
~agsh 28-05-2013 20:58
dlaczego lemowisko? czemu nie ma info na ten temat w artykule?
~Lemik 28-05-2013 21:25
Bo gimnazjum i LO w Kowarach noszą imię Stanisława Lema...
~A..a 28-05-2013 23:01
Często bywam na imprezach szkolnych. Uważam, że pani dyrektor ma superowe podejście do uczniów. Nie zdarzyło mi się , żebym w jakielkowiek szkole zobaczyła podziękowanie kwiatkiem skierowane do uczniów.Kowarzaninie nie wiem skąd masz wieści, że w starostwie są zastrzeżenia do pracy Dyrektora.To kompletna bzdura. Nikt z nas nie jest doskonały.Zarzuty wobec p.dyrektor majacej, chyba słuszne, uwagi wobec swoich uczniów są wyolbrzymione. Taka rola nauczycieli, żeby mówić uczniom, co stosowne. Nawet jeśli jest krytyka, to ma coś poprawiać i ulepszać wspólne funkcjonowanie.Apeluję do uczniów, jeżeli Wam coś nie odpowiada, powiedzcie o tym wprost. Nie wierzę byście byli w tej szkole nie wysłuchani. Gratuluję Lemowiska. Szczególne podziękowania za ciasta, były wyśmienite.
~rodzic44 29-05-2013 7:59
Nie bardzo rozumiem zarzut złego funkcjonowania szkoły. Moja córka uczy się w gimnazjum. Uczy się nieźle, po szkole wraca zadowolona, lubi nauczycieli (prawie wszystkich), udziela się organizacyjnie. Na wywiadówkach, na które chodzę regularnie odnoszę wrażenie, że wychowawczyni się chce, co nie często się teraz zdarza... Osobiście jestem zadowolona ze szkoły. Przecież realizuje cel, dla którego została stworzona.
~Kowarzanka8 29-05-2013 18:25
Zgadzam sie z Kowarzaninem. Bez obrazy ale Pani Dyrektor szkoły do której chodziłam nie jest najlepsza. Ma pretensje do grupy tanecznej że mają gołe brzuchy ale to że nauczycielka była w samym staniku na scenie to jej nie przeszkadzało...
~szczotka54 29-05-2013 18:28
Bardzo żałuję że wybrałam ta szkołę...poziom beznadziejny nauczyciele nie wszcyscy ale niektórzy nie nadaja się do roli nauczyciela. Zero zorganizowania i wgl. beznadzieja...
~superszkola 1-06-2013 9:43
Najbardziej to odzywają się Ci którzy sami maja coś za skórą i uważaja że wszyscy są winni wszystkiego a oni i ich dzieci nic zlego nigdy nie zrobily i sa najwspanialsi na świecie... szkoda słów! Przedewszystkim to co wyroznia tą szkołę od innych \"renomowanych- jeleniogorskich\" to indywidualne podejscie do WSZYSTKICH uczniów dzieki czeku nikt nie jest anonimowy w tej szkole wszyscy nauczyciele znaja swoich ucznow i sytuacje rodzinna i sa w stanie pomoc- i pomagaja! a powiedzcie w ktorej jeleniogorskiej szkole nauczyciela obchodzi to co sie dzieje w jego domu? tam jest ZERO wyrozumialosci!!!
~jestemzlema 5-06-2013 22:02
szkoła jest na dobrym poziomie-nauczyciele wymagający, ale w dobrym stopniu. Od ciebie zależy czy chcesz sie uczyc czy nie- a nie od dyrektorki. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group