Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9033
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lekkoatletyczny trójmecz przy Złotniczej

Wtorek, 31 sierpnia 2021, 21:38
Aktualizacja: Środa, 1 września 2021, 6:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Lekkoatletyczny trójmecz przy Złotniczej
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielę (29.08) na stadionie przy ul. Złotniczej odbył się lekkoatletyczny trójmecz pomiędzy reprezentacjami Dolnego Śląska, Lubuskiego oraz niemieckiej Saksonii.

W poprzednich latach Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki organizował trójmecz na styku granic, gdzie rywalizowały ekipy z Dolnego Śląska, Saksonii oraz Kraju Libereckiego. W tym roku Czesi nie mogli przyjechać, więc zaproszono woj. lubuskie.

To nasz tradycyjny trójmecz, niestety w tym roku Czesi odmówili nam przyjazdu - powiedział Zygmunt Worsa, prezes DZLA. - Mam nadzieję, że w przyszłym roku mityng dojdzie do skutku w Niemczech lub Czechach - dodał prezes związku.

Do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki z roczników 2006 i 2007. Rozgrywano konkurencje biegowe, chód, skok o tyczce, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut młotem, rzut dyskiem, skok wzwyż oraz rzut oszczepem.

Kilkoro z naszych zawodników to czołówka polskich młodzików. Bardzo dobrze prezentuje się też ekipa niemiecka - powiedział Z. Worsa, który przyznaje, że w regionie jeleniogórskim infrastruktura sportowa rozwinęła się w ostatnim czasie i są tego efekty. - Tak się składa, że dzięki tej infrastrukturze w Jeleniej Górze, Karpaczu, Zgorzelcu, czy Złotoryi odbywamy praktycznie wszystkie zawody dolnośląskie, bo w tej chwili nie mamy stadionu we Wrocławiu, dlatego organizujemy zawody przede wszystkim w okręgu jeleniogórskim - dodał prezes.

Wyniki będą dostępne na stronie dzla.pl

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1326
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group