Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 6066
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lekcja z czworonogami w Akademii Nauki

Niedziela, 3 kwietnia 2011, 8:36
Aktualizacja: 8:37
Autor: TS
JELENIA GÓRA: Lekcja z czworonogami w Akademii Nauki
Fot. Organizatorzy
W ostatnią sobotę marca w Akademii Nauki przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci. Tym razem na „Psie opowieści” zostały zaproszone nie tylko dzieci ale i dwa niezwykłe psy – Frodo i Melisa.

Psy rasy labrador retriver na co dzień uczestniczą w zajęciach dogoterapii z dziećmi. To forma rehabilitacji wspierającej rozwój psychofizyczny najmłodszych. Specyfiką tego spotkania była realizacja amerykańskiej metody READ (Reading Assistance Education Dogs, czyli psów wspomagających naukę czytania). Celem metody jest zachęcenie wszystkich dzieci do czytania książek i czerpania radości z obcowania nie tylko ze słowem ale i ze zwierzętami.

Atrakcje dla przedszkolaków w “Akademii nauki” przygotowała grupa studentów z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, I roku Pedagogiki Opiekuńczej i Resocjalizacyjnej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej pod opieką wykładowcy, pedagoga i dogotearpeuty Mirelli Michalewskiej-Pająk. Adam Wróbel, Jakub Wojtasiewicz, Ela Zajczenko, Agata Kolska, Justyna Siwiecka, Asia Sochacka czytali z podziałem na role historię chłopca i jego czworonożnego przyjaciela.

Bajka z morałem posłużyła za przykład do pogadanki z dziećmi o tym, jak należy dbać o zwierzęta, jakie mają potrzeby oraz co każdy właściciel czworonoga powinien zapewnić swojemu kudłatemu przyjacielowi. Przy okazji dzieci nauczyły się też jak reagować w przypadku konfrontacji z groźnym psem.

W sobotę przed Świętami Wielkanocnymi (16 kwietnia o godz. 16.00) Akademia Nauki zaprasza dzieci z rodzicami na czytanie opowiadań związanych ze świętami oraz własnoręcznie robienie świątecznych ozdób. Więcej informacji pod numerem tel. 691 582 987 oraz na „będzie się działo” w jelonce.com O innych kursach dla dzieci, które organizuje Akademia dowiesz się zaglądając na stronę:
https://www2.jelonka.com/binary/reklamy/banery/akademia_nauki/podstrona.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group