Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 6768
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wisła: Lekarze pobiegną razem z Salomonem

Piątek, 22 lutego 2013, 14:43
Aktualizacja: 14:44
Autor: MDvR
Wisła: Lekarze pobiegną razem z Salomonem
Fot. Amer Sports
W ramach najbliższego biegu Salomon Nordic Sunday, przedostatniego już w tym sezonie – w niedzielę 24 lutego w Wiśle Kubalonce odbędą się XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Narciarstwie Biegowym. Trasa liczy 12 kilometrów. Mnóstwo na niej krótkich, ale wymagających podbiegów i zjazdów.

Trasy na Kubalonce są ciekawe, jak mawiają zawodnicy bardzo interwałowe. Niedzielna trasa będzie podobna do tej, która była wyznaczona na zawody SNS-a w tym miejscu 13 stycznia tego roku. Pętla została wydłużona o ok. 500 metrów (jeden dodatkowy podbieg i zjazd) i w sumie będzie liczyła ok. 3 km. Każdy zawodnik musi ją pokonać czterokrotnie, a więc dystans do pokonania to ostatecznie 12 km.

Ciężko będzie już po starcie, kiedy to na zawodników czekają dwa podbiegi. Przypominamy, że wejście na każdą kolejną pętlę prowadzi przez stadion biegowy w Kubalonce. Trasy są bardzo ciekawe, szerokie i urozmaicone. Wszystkie mają homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, a w tym roku odbywały się na nich m.in. zawody Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej.

Tuż przy stadionie narciarskim, gdzie zlokalizowany będzie start i meta biegu, mieścić się będzie miasteczko zawodnicze. Będą w nim punkty gastronomiczne, z ciepłymi i zimnymi napojami, coś do zjedzenia, a także, co ważne – punkty serwisowe, w których będzie można przygotować narty.

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w budynku głównym. Czynne już tradycyjnie od godz. 8.00 do 10.00. Na miejscu można pobrać numer i chip, jeżeli ktoś ich jeszcze nie posiada.
Po raz drugi na Kubalonce, rozdzielone będą oba style. Po raz drugi w historii cyklu zawodnicy pobiegną tą samą trasą, ale nie o tej samej porze. O godz. 11.00 wystartuje styl klasyczny i dopiero gdy na metę dobiegnie ostatni zawodnik, na trasę wyruszy ratrak, wyrówna ją i wtedy, ok. godz. 13.00 nastąpi start wyścigu stylem dowolnym.

I jeszcze o rywalizacji medyków. W ramach niedzielnego SNS-a odbędą się XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Narciarstwie Biegowym. Zawody oczywiście zgodnie z regulaminem Salomon Nordic Sudany, z dodatkowymi kategoriami wiekowymi: klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, oraz grupy wiekowe: do 35 roku życia, 36-45 lat, 46-55 lat, 56 lat i więcej.

Zapisy na MP lekarzy, tak jak do każdych kolejnych zawodów SNS, na portalu dataposrt.pl: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=155

W przypadku rejestracji należy wybrać, jako kategoria dodatkowa: Bieg Lekarzy
Kontakt do biura zawodów: Wypożyczalni Kubalonka - tel. 607 371 350, 607 377 834, e-mail: wypozyczalniakubalonka@wp.pl

Przypominamy, że opłaty startowe wnoszone przez internet, są przelewane na konto organizatora poszczególnych biegów, w tym przypadku: Bank ING ŚLĄSKI, Wojciech Cieślar, 43-460 Wisła, ul. Kopydło 79. Nr rachunku: 58 1050 1096 1000 0022 9099 6418.
Przypominamy także, że kto ma już numer i chip startuje na nim przez cały sezon.

W pierwszym w tym sezonie biegu SNS-a na Kubalonce wystartowało nieco ponad 70 osób. Teraz już wiemy, że na drugi SNS w tym miejscu wybiera się sporo ponad 100 zawodniczek i zawodników. A może nawet ponad 200…

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
317
Tak, często
12%
Czasami
46%
Nigdy
8%
Nie, wolę autobus
4%
Nie, bo mam samochód
30%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, pośmiecili i pojechali
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group