• Niedziela, 8 grudnia 2019
  • Godz. 16:11
  • Imieniny: Marii, Wirgiliusza, Makarego, Światozara
  • Czytających: 6927
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Legendy o Duchu Gór. Lektura na wakacje

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 27 czerwca 2011, 9:38
Aktualizacja: 9:40
Autor: RED
W nadchodzącą środę w Antykwariacie Pod Arkadami o godz. 18 będzie miało miejsce spotkanie promocyjne poświęcone najnowszej publikacji wydawnictwa AD REM w opracowaniu Ivo Łaborewicza z ilustracjami Janusza Motylskiego.

"Wybrane Legendy o Karkonoskim Duchu Gór Liczyrzepą zwanym według autorów wcześniejszych" – bo o tej pozycji mowa, to oczekiwane opracowanie 23 legend o Ruebezahlu, które zebrał i opracował Ivo Łaborewicz, kierownik oddziału Archiwum Państwowego w Jeleniej Górze i prezes Towarzystwa Przyjaciół Jeleniej Góry.

Z całą pewnością godna zauważenia jest szata graficzna książki, o którą zadbał związany z Karpaczem artysta plastyk Janusz Motylski. – Piękne krajobrazy i postacie w karkonoskich strojach ludowych na ilustracjach połączone z tekstem o Duchu Gór, to doskonała lektura na wakacyjny czas, nie tylko dla pasjonatów naszego regionu – podkreśla Regina Chrześcijańska, szefowa Wydawnictwa AD REM.

W najbliższą środę o godz. 18.00 w Antykwariacie Pod Arkadami na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze spotkanie z autorem Ivo Łaborewiczem, oraz ilustratorem Januszem Motylskim poprowadzi Stanisław Firszt, znawca historii regionu, archeolog i dyrektor Muzeum Przyrodniczego. Będzie też okazja do nabycia książki w cenie promocyjnej.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~pięknie! 27-06-2011 17:05
Cieszy mnie tak wartosciowa rzecz o krainie jeleniogorskiej dla dziedziców tej ziemi...mam nadzieję,że przystępnie napisana dla małolatow.
Piipi Jelonkowa 27-06-2011 21:29
..do - [~Autora postu z godz.17:05] ..dlaczego małolatów ! ....z Darkiem Milińskim należę do wielbicieli .. *tego Ducha ! ..*aaaaaaaaaa ,Darek,kiedy był młody to nawet widział Ducha Gór ! ~WIERZĘ !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group