Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6693
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Legendy o Duchu Gór. Lektura na wakacje

Poniedziałek, 27 czerwca 2011, 9:38
Aktualizacja: 9:40
Autor: RED
W nadchodzącą środę w Antykwariacie Pod Arkadami o godz. 18 będzie miało miejsce spotkanie promocyjne poświęcone najnowszej publikacji wydawnictwa AD REM w opracowaniu Ivo Łaborewicza z ilustracjami Janusza Motylskiego.

"Wybrane Legendy o Karkonoskim Duchu Gór Liczyrzepą zwanym według autorów wcześniejszych" – bo o tej pozycji mowa, to oczekiwane opracowanie 23 legend o Ruebezahlu, które zebrał i opracował Ivo Łaborewicz, kierownik oddziału Archiwum Państwowego w Jeleniej Górze i prezes Towarzystwa Przyjaciół Jeleniej Góry.

Z całą pewnością godna zauważenia jest szata graficzna książki, o którą zadbał związany z Karpaczem artysta plastyk Janusz Motylski. – Piękne krajobrazy i postacie w karkonoskich strojach ludowych na ilustracjach połączone z tekstem o Duchu Gór, to doskonała lektura na wakacyjny czas, nie tylko dla pasjonatów naszego regionu – podkreśla Regina Chrześcijańska, szefowa Wydawnictwa AD REM.

W najbliższą środę o godz. 18.00 w Antykwariacie Pod Arkadami na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze spotkanie z autorem Ivo Łaborewiczem, oraz ilustratorem Januszem Motylskim poprowadzi Stanisław Firszt, znawca historii regionu, archeolog i dyrektor Muzeum Przyrodniczego. Będzie też okazja do nabycia książki w cenie promocyjnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group