Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 3745
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA KRAJ: Laureat nagrody specjalnej Filharmonii Dolnośląskiej

Sobota, 13 sierpnia 2011, 8:19
Aktualizacja: 8:19
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA KRAJ: Laureat nagrody specjalnej Filharmonii Dolnośląskiej
Fot. Archiwum
Znamy już nazwisko laureata nagrody specjalnej III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w ramach 3. Letniej Akademii Śpiewu w Sopocie. Jest nim Rafał Pawnuk, śpiewak operowy (bas), który jesienią 2012 roku przyjedzie do Jeleniej Góry i wystąpi w Filharmonii Dolnośląskiej.

Rafał Pawnuk, laureat pierwszej nagrody na XIII międzynarodowym konkursie we Vrabllach w Słowacji, finalista I Międzynarodowego Konkursu im. Giulio Perottii w Ucekermunde (Niemcy) i V Konkursu im. Edwarda i Józefiny Reszków w Częstochowie, pochodzi ze Szczecina, gdzie rozpoczął naukę wokalną w klasie śpiewu Iwony Górewicz w Szkole Muzycznej II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego i śpiewał jako solista Chóru Politechniki Szczecińskiej (2004-2006) koncertując nie tylko w kraju, ale i w Czechach, Francji, Niemczech i we Włoszech. Ukończył potem studia I stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Leszka Skrli. Dziś studiuje na pierwszym roku II stopnia na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Marka Rzepki.

Od roku 2008 Rafał Pawnuk współpracuje ze Stowarzyszeniem Mozart 2003 jako chórzysta i solista. Występował w musicalu Fredericka Loewe „My Fair Lady” w Teatrze w Schwedt oraz operach: „Madame Butterfly” Giacoma Pucciniego jako Komisarz w Szczecińskiej Operze na Zamku (2010) i „Traviata” Giuseppe Verdiego w reż. Krzysztofa Nazara jako Markiz dObigny w Operze Krakowskiej (2011).

Jako finalista konkursu III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego, laureat Nagroda Publiczności i laureat Nagrody Specjalnej jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej za najlepsza interpretację cyklu – „Pieśni biblijne” op.99 Antonina Dworzaka – Rafał Pawnuk zaśpiewa w Jeleniej Górze w roku 2012, a dokładnie 12 października w koncercie pod dyr. Jerzego Swobody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
602
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group