Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5858
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Laureat nagrody specjalnej Filharmonii Dolnośląskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA KRAJ
Sobota, 13 sierpnia 2011, 8:19
Aktualizacja: 8:19
Autor: Accipiter
Fot. Archiwum
Znamy już nazwisko laureata nagrody specjalnej III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w ramach 3. Letniej Akademii Śpiewu w Sopocie. Jest nim Rafał Pawnuk, śpiewak operowy (bas), który jesienią 2012 roku przyjedzie do Jeleniej Góry i wystąpi w Filharmonii Dolnośląskiej.

Rafał Pawnuk, laureat pierwszej nagrody na XIII międzynarodowym konkursie we Vrabllach w Słowacji, finalista I Międzynarodowego Konkursu im. Giulio Perottii w Ucekermunde (Niemcy) i V Konkursu im. Edwarda i Józefiny Reszków w Częstochowie, pochodzi ze Szczecina, gdzie rozpoczął naukę wokalną w klasie śpiewu Iwony Górewicz w Szkole Muzycznej II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego i śpiewał jako solista Chóru Politechniki Szczecińskiej (2004-2006) koncertując nie tylko w kraju, ale i w Czechach, Francji, Niemczech i we Włoszech. Ukończył potem studia I stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Leszka Skrli. Dziś studiuje na pierwszym roku II stopnia na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Marka Rzepki.

Od roku 2008 Rafał Pawnuk współpracuje ze Stowarzyszeniem Mozart 2003 jako chórzysta i solista. Występował w musicalu Fredericka Loewe „My Fair Lady” w Teatrze w Schwedt oraz operach: „Madame Butterfly” Giacoma Pucciniego jako Komisarz w Szczecińskiej Operze na Zamku (2010) i „Traviata” Giuseppe Verdiego w reż. Krzysztofa Nazara jako Markiz dObigny w Operze Krakowskiej (2011).

Jako finalista konkursu III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego, laureat Nagroda Publiczności i laureat Nagrody Specjalnej jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej za najlepsza interpretację cyklu – „Pieśni biblijne” op.99 Antonina Dworzaka – Rafał Pawnuk zaśpiewa w Jeleniej Górze w roku 2012, a dokładnie 12 października w koncercie pod dyr. Jerzego Swobody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 14-08-2011 9:09
Szczęśliwy odbiera gratulacje!!!
~ewq 17-08-2011 8:43
Przyjdziemy, zobaczymy, posłuchamy...a dlaczego nie posłuchamy swojego basa z nagrodami? Mamy aż 2 w tym jeden jeszcze w Szkole Muzycznej. Filharmonia cierpi na kompleks prowincjusza...każda inna w Polsce promuje przede wszystkim miejscowych artystów, a u nas co? Lipa i nawet władze miasta się nie starają by cos z tym zmienić!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group