Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9079
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Laureaci Pestki 2019

Niedziela, 5 maja 2019, 10:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 maja 2019, 10:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Laureaci Pestki 2019
Fot. Tomek Raczyński
Piątego dnia MFTiKA zobaczyliśmy dwa spektakle. Wieczorem była gala finałowa, a na koniec dnia koncert Adrianny Styrcz. Nagroda przyznana przez główne jury festiwalu oraz nagroda dziennikarzy – dwie festiwalowe Pestki wykonane przez Mirosława Kullę – jadą do Berlina i Wrocławia. Podziękowanie w tej samej formie otrzymał też dyrektor JCK.

Piąty dzień festiwalu rozpoczął się od lekcji czytania „Jak w teatrze pokazać Zagładę?” z Agnieszką Kłos, pod patronatem Tygodnika Powszechnego. Następnie publiczność obejrzała spektakl konkursowy "NIYAR - A Paper Tale", w reż. Maayan Iungman z Berlina oraz mistrzowski "Po nas choćby kosmos", w reż. Pawła Świątka (Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu). Przed panelem dyskusyjnym z aktorami i twórcami piątego dnia pokazów, jurorzy udali się na narady i podjęli decyzje.

Kryształowa Pestka (Nagroda prasowa) dla Nothing for 60 min, w reż. Howool Baek, Matthias Erian (Berlin). Główna nagroda, czyli Kryształowa Pestka przyznana przez jury, trafiła do Teatru Polskiego w Podziemiu (Wrocław) za Aleję Narodową w reż. Katarzyna Dudzic-Grabińskiej.

Była też Nagroda Specjalna od Rady Społecznej Pestki, która trafiła do Jarosława Gromadzkiego, dyrektora Jeleniogórskiego Centrum Kultury, który przez te wszystkie lata wspierał inicjatywę Łukasza Dudy, a co za tym idzie publiczność miała okazję poszerzać swoje teatralne horyzonty.

Dzisiaj (5.05) ostatni dzień festiwalu, a w nim warsztaty i jeden spektakl mistrzowski:

Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30
godz. 18.00
BURZA, reż. Paweł Passini, neTTheatre - Teatr w Sieci Powiązań, Lublin

Klub Kwadrat ul. Bankowa 28/30
godz. 20.00
Panel Dyskusyjny - spotkanie z twórcami / Panel poprowadzi Jędrzej Soliński.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group