Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4911
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Laureaci Pestki 2019

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 5 maja 2019, 10:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 maja 2019, 10:34
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Piątego dnia MFTiKA zobaczyliśmy dwa spektakle. Wieczorem była gala finałowa, a na koniec dnia koncert Adrianny Styrcz. Nagroda przyznana przez główne jury festiwalu oraz nagroda dziennikarzy – dwie festiwalowe Pestki wykonane przez Mirosława Kullę – jadą do Berlina i Wrocławia. Podziękowanie w tej samej formie otrzymał też dyrektor JCK.

Piąty dzień festiwalu rozpoczął się od lekcji czytania „Jak w teatrze pokazać Zagładę?” z Agnieszką Kłos, pod patronatem Tygodnika Powszechnego. Następnie publiczność obejrzała spektakl konkursowy "NIYAR - A Paper Tale", w reż. Maayan Iungman z Berlina oraz mistrzowski "Po nas choćby kosmos", w reż. Pawła Świątka (Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu). Przed panelem dyskusyjnym z aktorami i twórcami piątego dnia pokazów, jurorzy udali się na narady i podjęli decyzje.

Kryształowa Pestka (Nagroda prasowa) dla Nothing for 60 min, w reż. Howool Baek, Matthias Erian (Berlin). Główna nagroda, czyli Kryształowa Pestka przyznana przez jury, trafiła do Teatru Polskiego w Podziemiu (Wrocław) za Aleję Narodową w reż. Katarzyna Dudzic-Grabińskiej.

Była też Nagroda Specjalna od Rady Społecznej Pestki, która trafiła do Jarosława Gromadzkiego, dyrektora Jeleniogórskiego Centrum Kultury, który przez te wszystkie lata wspierał inicjatywę Łukasza Dudy, a co za tym idzie publiczność miała okazję poszerzać swoje teatralne horyzonty.

Dzisiaj (5.05) ostatni dzień festiwalu, a w nim warsztaty i jeden spektakl mistrzowski:

Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30
godz. 18.00
BURZA, reż. Paweł Passini, neTTheatre - Teatr w Sieci Powiązań, Lublin

Klub Kwadrat ul. Bankowa 28/30
godz. 20.00
Panel Dyskusyjny - spotkanie z twórcami / Panel poprowadzi Jędrzej Soliński.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

komentarz usunięty
~Monsieur 5-05-2019 11:33
odpowiedź na usunięty komentarz
Patrząc na Twoje "wysublimowane inaczej" słownictwo, wnioskuję że już żadna forma kultury nie jest w stanie Tobie pomóc.
~anonim3 5-05-2019 12:41
dziwne pracownik duda wreczał swojemu dyr. nagrode nie smiesne?
~eh 5-05-2019 14:28
a ja byłam, widziałam i słyszałam, że nagrodę odczytał, wręczył i uzasadnił Pan Grzywacz... i to było piękne uzasadnienie :)
~ 5-05-2019 15:05
myślałem że Gromadzki co miesiąc otrzymuje nagrodę w formie wypłaty. We wszystkich materiałach promujących festiwal jest podana informacja że organizatorem jest JCK a więc obowiązkiem dyrektora jest praca przy organizacji i realizacji tego projektu chyba że JCK jest tylko figurantem a organizatorem jest kto inny np.teatr Odnaleziony czyli Duda.A może lepiej bardziej przejrzyscie by było gdyby było wiadomo kto jest organizatorem Duda z JCK czy Duda zTeatru Odnalezionego zwłaszcza że w obecnym układzie mogą się pojawić pytania o obieg finansów.
~Kochani teatromani 6-05-2019 9:53
do: ~ (15:05)
Nagroda jest honorowa. :) I to chyba było miłe podziękowanie za wsparcie. Bo dyrektor albo może wspierać ambitnych pracowników albo ich blokować. :) żeby ktoś przypadkiem nie wyrósł za bardzo. I niektórzy to rozumieją.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group