Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6442
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lato wśród betonu bez nudy

Środa, 2 lipca 2008, 15:17
Aktualizacja: 15:17
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Lato wśród betonu bez nudy
Fot. TEJO
Dzieci, które spędzają wolny czas na półkoloniach w Osiedlowym Domu Kultury, nie narzekają na brak ciekawych zajęć. Nawet w „pustyni” z wielkiej płyty, miejskie wakacje mogą być fajne.

Z oferty skorzystało ponad 60 dziewcząt i chłopców. – Program nie odbiega za bardzo od zeszłorocznego, ale spowodowane jest to tym, że przy tak dużej ilości dzieci mamy ograniczone pole manewru – wyjaśnia Sylwia Motyl-Cinkowska, dyrektor ODK.

Zajęcia są prowadzone w zależności od pogody. W upalną środę najmłodsi spędzili przedpołudnie na pobliskim skwerku. Chłopcy grali w piłkę, inne dzieci szukały cienia nawet pod stołem ping-pongowym. – Przydałoby się tu jakieś normalne boisko – mówili młodzi gracze, którzy za piłką uganiali się po krzaczkach.

Później – dla równowagi – coś kulturalnego. Uczestnicy półkolonii obejrzeli spektakl zatytułowany „Gagatek, czyli przygody niesfornego chłopca”. W najbliższych dniach zaplanowane są wyjścia na basen, wycieczki turystyczno-krajoznawcze, zajęcia w pracowniach: komputerowej, plastycznej, teatralnej i szachowej, turnieje tenisa stołowego. Będą też dyskoteki i ogniska z kiełbaskami.

Uczestnicy półkolonii będą mieli również okazję wziąć udział w warsztatach teatralnych w Pławnej u Dariusza Milińskiego. Wybiorą się też na wycieczkę do stadniny koni w Czernicy i przejażdżkę motorówką po jeziorze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group