Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1820
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lato wśród betonu bez nudy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 2 lipca 2008, 15:17
Aktualizacja: 15:17
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dzieci, które spędzają wolny czas na półkoloniach w Osiedlowym Domu Kultury, nie narzekają na brak ciekawych zajęć. Nawet w „pustyni” z wielkiej płyty, miejskie wakacje mogą być fajne.

Z oferty skorzystało ponad 60 dziewcząt i chłopców. – Program nie odbiega za bardzo od zeszłorocznego, ale spowodowane jest to tym, że przy tak dużej ilości dzieci mamy ograniczone pole manewru – wyjaśnia Sylwia Motyl-Cinkowska, dyrektor ODK.

Zajęcia są prowadzone w zależności od pogody. W upalną środę najmłodsi spędzili przedpołudnie na pobliskim skwerku. Chłopcy grali w piłkę, inne dzieci szukały cienia nawet pod stołem ping-pongowym. – Przydałoby się tu jakieś normalne boisko – mówili młodzi gracze, którzy za piłką uganiali się po krzaczkach.

Później – dla równowagi – coś kulturalnego. Uczestnicy półkolonii obejrzeli spektakl zatytułowany „Gagatek, czyli przygody niesfornego chłopca”. W najbliższych dniach zaplanowane są wyjścia na basen, wycieczki turystyczno-krajoznawcze, zajęcia w pracowniach: komputerowej, plastycznej, teatralnej i szachowej, turnieje tenisa stołowego. Będą też dyskoteki i ogniska z kiełbaskami.

Uczestnicy półkolonii będą mieli również okazję wziąć udział w warsztatach teatralnych w Pławnej u Dariusza Milińskiego. Wybiorą się też na wycieczkę do stadniny koni w Czernicy i przejażdżkę motorówką po jeziorze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~luis 2-07-2008 20:26
człowieku który piszesz ten bzdurny artykuł przyjdz.przyjedz na osiedle zabobrze wreszcie a nie piszesz bzdury jaka betonowa pustynia --osiedle tonie w zieleni są piękne parki place zabaw dla dzieci nie zgrzeszę mówiąc że Zabobrze ma więcej zieleni od centrum Jeleniej Góry ale to trzeba zobaczyć anie pisać bzdury <br><br> <i> człowieku, byłem i widziałem - i nie zmienię zdania - to jest betonowa pustynia z oazami zieleni:-) pozdrawiam, człowiek, który napisał artykuł </i>
~ 3-07-2008 1:44
Proponuje autorowi przejechać się np do Wrocławia na Kozanów lub w okolice ul. Legnickiej żeby zobaczyć co to jest betonowa pustynia ... a Jg to jedno z niewielu miast gdzie wystarczy 10- 15 min i juz las :)
zloty666 3-07-2008 18:16
najfajniej jest w tym kołchozie wojskowych na kiepurowie, którzy się ostatnio ogrodzili - w środku plac zabaw z którego nikt nie korzysta, a jedyna atrakcja to jakiś zamrocvzeniec, który co kilka dni po 22 szpadlem sadzi drzewka ! ! !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group