Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 3347
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lato, lato… A pić się chce!

Niedziela, 17 lipca 2011, 8:09
Aktualizacja: 8:09
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Lato, lato… A pić się chce!
Fot. RED
Codziennie mundurowi odbierają zgłoszenia dotyczące mieszkańców, którzy nadużyli alkoholu i „odpoczywają” w różnych miejscach, najczęściej na chodnikach i ławkach.

Niekiedy zgłoszenia bywają zatrważające, jak choćby to, które dotyczyło mężczyzny, który upił się i zasnął na środku drogi Jelenia Góra – Zgorzelec. Żadne nie jest lekceważone, bo liczy się ludzkie życie i zdrowie.

Pytanie tylko: co potem. Mieszkańcy, którzy za dużo wypili, często trafiają do szpitala, gdzie – poza kolejnością – są przyjmowani, badani i udzielana jest im pomoc medyczna, choć poza „promilami w organizmie” są zdrowi. Ta usługa znacznie obciąża koszty działania placówki.

Dla „obsługi” takich „pacjentów” przeznaczona była zlikwidowana przed kilku laty Miejska Izba Wytrzeźwień, której działanie okazało się nierentowne. Mówiło się o postulatach, aby podobną placówkę „reaktywować” przy Szpitalu Wojewódzkim właśnie. Samorządowcy wspominali o możliwości wygospodarowania środków na etat dla lekarza, który zajmowałby się tylko nietrzeźwymi wymagającymi badań i „opieki”. Jak dotąd decyzja w tej sprawie nie zapadła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group